محمدجعفر محمدزاده که در حال حاضر مسئولیت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده دارد «اسفندریار نامه» را نوشت.

به گزارش مهر، این کتاب که با نام فرعی «سیمای پهلوان ایرانی در سرگذشت نامه‌های کهن» توسط نشر امرود منتشر شده، اثری تحقیقی است که در آن نگاهی دوباره و دیگرگونه به سرشت و سرنوشت اسفندیار پهلوان شاهنامه شده است.

مولف معتقد است که اسفندیار از ارجمندترین و خوشنام‌ترین پهلوانان شاهنامه به شمار می‌آید. او پهلوانی است که هرچند زندگی‌اش سراسر با رنج و اندوه آمیخته است، اما یادآور برومندی، دلیری و دلاوری است. مرگ وی بر دستان رستم لکه‌ای بر زندگی پور زال نشانده و فردوسی با همه دلبستگی که به رستم دارد به انگیزه این کشتار، زبان به نکوهش او گشوده است.

این کتاب دارای بخش‌های مختلفی چون اسفندیار در متون کهن، رویین‌تنی اسفندیار، اسفندیار؛ قهرمان مردمی و پهلوان آیینی، اسفندیار در شاهنامه، آغاز جنگ‌های ایرانیان و تورانیان، آغاز هفت‌خوان اسفندیار، گشایش رویی دژ، نام در شاهنامه، اغاز نبرد و ... است.

محمدزاده برای نگارش این کتاب از آثار نویسندگانی چون اسلامی ندوشن، ثعالبی نیشابوری، قدمعلی سرامی، سیروس شمیسا، آرتور کریستین سن، میرجلال الدین کزازی، حمدالله مستوفی، شاهرخ مسکوب، ذبیح‌الله صفا و ... به عنوان منبع بهره برده است.

از محمدجعفر محمدزاده تاکنون کتاب‌های «تک‌بیتی‌های حافظ»، «در فراسوی زمان با امام علی(ع)»، «از منزل کفر تا به دین»، «روزهای انتخاب» و «گفتار حکیم» در فاصله سال‌های 80 تاکنون منتشر شده است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.