659794-112504.jpgیک دانشگاه در آمریکا برای ترم آینده تحصیلی واحد درسی  به نام " ایران و سلاح هسته ای " ایجاد کرده است.

به گزارش عصر ایران دانشکده علوم سیاسی دانشگاه مسیحی " آبیلن " تگزاس از بهار سال آینده برای دانشجویان علاقه مند به موضوع ایران و سیاست خارجی آمریکا واحدی درسی به نام ایران و سلاح هسته ای ایجاد کرده است.

بر اساس اعلام مقامات این دانشگاه این واحد درسی صرفا به موضوع هسته ای ایران نپرداخته و در کنار این موضوع به سیاست  داخلی ایران و شاخص های جامعه ایرانی همچون مذهب ، اقتصاد ، فرهنگ و جغرافیا را به دانشجویان علاقه مند تدریس می کند.

دکتر " نیل کوتس " استاد علوم سیاسی دانشگاه آبیلن و استاد معرفی شده برای تدریس واحد جدید درسی درباره ایران ،  درباره اهداف گنجاندن این واحد درسی در کلاس های دانشکده علوم سیاسی این دانشگاه می گوید : " این واحد درسی به دانشجویان ما شناختی عمیق از ایران و انگیزه های برنامه هسته ای این کشور می دهد".

دکتر کوتس از تمامی دانشجویان علاقه مند و به ویژه دانشجویان دوره لیسانس و فوق لیسانس دانشکده علوم سیاسی آبیلن دعوت کرده تا در این واحد درسی ثبت نام کرده و شناخت خود را از ایران و چالش ایالات متحده با تهران درباره برنامه هسته ای بالا ببرند.

 وی می افزاید : " در هفت سال گذشته نگرانی بسیاری از کشورهای جهان از این موضوع بوده که ایران ممکن است به سلاح هسته ای دست یابد ، این نگرانی با این پیش فرض همراه بوده که ایران بزرگ ترین تهدید جهانی و بزرگ ترین حامی تروریسم بین المللی است ، این واحد جدید  در طی  یک ترم تحصیلی  وقت دارد تا  به تمامی این سوالات به طور عمیق پاسخ دهد".

این استاد دانشگاه می گوید  این واحد درسی به موضوعاتی چون نظام سیاسی حاکم بر ایران ،  توانمندی های نظامی این کشور ونیزاهداف و انکیزه های ایران از توسعه قابلیت نظامی – اتمی نگاهی ویژه دارد.

وی می گوید : " در پایان هر روز کلاس دانشجویان به این نتیجه می رسند که چرا ایران می خواهد به سلاح هسته ای دست یابد و باید در برابر این تهدید چه کرد ؟

دکتر کوتس با اشاره به سودمندی واحد درسی جدید  می گوید : " بعضی از دانشجویانی که به این کلاس می آیند می خواهند بعدها  جذب ارتش آمریکا شوند ، برخی نیز می خواهند در سازمان های اطلاعاتی آمریکا کار کنند و بعضی دیگر نیز می خواهند به شغل های دیگری بروند و بعضا کسانی هم هستند به دلیل علاقه مندی شان به منطقه خاورمیانه ، تروریسم ، سیاست خارجی آمریکا و تکثیر سلاح های هسته ای به این واحد درسی علاقه نشان می دهند".

"کانور بست " دانش آموخته علوم سیاسی از دانشگاه " ساکرامنتو " کالیفرنیا با اشاره به اینکه وی حتما در این کلاس ثبت نام خواهد کرد ، می گوید : " خیلی از واحدهای درسی ارایه شده در رشته علوم سیاسی بر پایه تئوری ها  هستند اما به نظر می رسد واحد درسی درباره ایران بیشتر بر مشکلات جاری  در زمینه عاری سازی جهان از سلاح هسته ای تمرکز دارد و از این نظر می تواند مفید باشد.

گفتنی است که دانشگاه مسیحی آبیلن  تگزاس یک دانشگاه خصوصی است که از سال 1906 ( 1285) تاسیس شده است . این دانشگاه در 67  رشته در دوره لیسانس ،  25 رشته در دوره فوق لیسانس و در یک رشته در سطح دکترا به پذیرش دانشجو می پردازد.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.