در پی واگذاری بلوک 18 درصدی سایپا ، نامه تحت عنوان نامه جمعی از کارکنان شرکت خودروسازی سایپا جهت نشر در اختیار سایت عصرایران گرفت که در زیر می آید:

جناب آقای مهندس پوستین دوز
مدیرعامل محترم شرکت سایپا

سلام علیکم

خرید بلوک 18% سهام شرکت سایپا و حواشی مربوط به آن و همچنین برخی نا آرامی های اخیر در شرکت سایپا باعث شد تا ما تعدادی از کارکنان این شرکت مطالبی را از سر دلسوزی خدمتتان عنوان نمائیم شاید که بخشی از این مشکلات و نگرانی ها پیش از آنکه تبدیل به تهدیدی جدی برای شرکت شود ، به واسطه این نامه مرتفع گردد.

همانطور که خود مستحضرید شرکت سرمایه گذاری کارکنان سایپا چندی پیش با هدف ایجاد اندوخته مالی سود آور برای حدود 19000 نفر از پرسنل این شرکت راه اندازی شد و اختیار مدیریتی آن نیز طی وکالت نامه هایی به صورت غیر مستقیم در اختیار مدیریت شرکت قرار گرفت و هر ماه مبلغی از حقوق پرسنل کسر و به حساب این شرکت واریز می گردد.

پرسنل شرکت سایپا که عمدتا قشر کارگری را تشکیل می دهند این اندوخته برای آنان اهمیت زیادی دارد و لذا با دقت تمام تصمیمات مربوط به این اندوخته را دنبال می نمایند.

خرید بلوک 18 % سهام به نام کارکنان سوالات زیادی را در ذهن کلیه کارگران به وجود آورده که انتظار آن می رود که پاسخی شایسته از سوی مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت ارائه گردد.

1-  اولین سوال آن است که سرمایه شرکت سرمایه گذاری کارکنان با توجه به تازه تاسیس بودن  به 35 میلیارد تومان هم نمی رسد، پس چگونه با این سرمایه اندک 1583 میلیارد تومان تعهد برای آن ایجاد کرده اید؟

2- قیمت هر سهام که حضرت عالی به نام کارکنان خریده اید ،846 تومان بوده است ، این در حالی است که اگر خودمان به صورت خورد این سهام را در بازار معامله می کردیم هر سهم را 244 تومان خریداری می کردیم ، یعنی قیمت هر سهم برای کارکنان 3 - 4 برابر قیمت واقعی در آمده است.

3- آقای مدیرعامل، شواهد و قرائن حاکی از آن است ، امسال بنای آن دارید که بابت هر سهم مبلغ 60 تومان پرداخت نمائید که این به آن معنا است که سودی حدود 7% برای کارکنان حاصل شده و حقیقتا این میزان عادلانه نیست .

4- آقای پوستین دوز، کارکنان سایپا سالیان سال است که شاهد رشد صعودی و غیر طبیعی برخی قطعه سازان نورچشمی هستند و همیشه این بحث در بین کارکنان مطرح است که این ثروت عظیم از کجا حاصل شده است !؟ آیا مثلث زر و زور و تزویر در بین خودروسازها و برخی قطعه سازها شکل گرفته است ؟!

5- آقای مدیرعامل،در برخی رسانه ها آمده است که خریداران اصلی سایپا همان قطعه سازان نور چشمی هستند و با توجه به قراردادهای چند صد میلیاردی که با سایپا دارند سود هنگفتی از این بابت برایشان حاصل می شود و در این میان فقط کارکنان شرکت هستند که فقط ضرر این معامله را به دوش می کشند. در این باره توضیح دهید.

6- آقای پوستین دوز ، ما از شما انتظار زیادی نداریم ، فقط می خواهیم بدانیم که آیا این سهام واقعا برای کارکنان خریداری شده و یا آنکه به نام کارکنان و به کام سرمایه داران!؟

7- آقای پوستین دوز، در دولتی که رئیس جمهور آن عدالت را شعار و سر لوحه اقدامات خود قرار داده و برای تحقق آن سخت کوشانه تلاش می کند ، برای ما کارکنان بسیار سنگین است که ببینیم مدیران ما منافع حداقلی ما را در اختیار سرمایه داران و قطعه سازان قرار داده اند.

8- آقای مدیرعامل ، برای رفع ابهام در خصوص بند فوق می بایست تمام تلاش خود را برای عدم حضور قطعه سازان نور چشمی به کار بندید و بدانید که کارکنان این شرکت هیچ علاقه ای برای شراکت با این نور چشمی ها را ندارند و تمام تلاش خود را در این زمینه خواهیم کرد.

9- در پایان از حضرت عالی تقاضامندیم جلسه ای را با نمایده کارکنان ترتیب داده و آنان را نسبت به این گونه اقدامات توجیه نمایید و در غیر این صورت از نهاد های نظارتی می خواهیم که به خواسته ما رسیدگی نمایند.

توفیق روز افزون حضرت عالی را از خداوند متعال خواستاریم

جمعی از کارکنان شرکت سایپا

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.