تهران امروز: در حالي‌كه هوگو چاوز اصرار دارد سيمون بوليوار قهرمان ملي اين كشور كشته شده است يك استاد دانشگاه جانز هاپکینز تئوری جدیدی را درباره مرگ سیمون بولیوار قهرمان ملی ونزوئلا مطرح کرده و احتمال می دهد که مرگ او بر اثر مسمومیت باشد. پل آوائرتر، استاد دانشکده داروسازی دانشگاه جانزهاپکینز علت مرگ سیمون بولیوار را که در سال 1830 در کلمبیا درگذشت مسمومیت با سم آرسنیک عنوان کرده است.

آوائرتر می‌گوید: البته هنوز روشن نیست که این مسمومیت با استفاده از نوشیدن آب آلوده بوده یا مربوط به استفاده از این سم برای معالجه سردرد و هموروئید بوده است.این دانشمند که در یک کنفرانس پزشکی در مریلند صحبت می کرد احتمال کشته شدن بولیوار را رد نکرد اما آن را بعید دانست، اما هوگو چاوز رئیس جمهوری ونزوئلا مي‌گويد که بولیوار کشته شده است.

چاوز اظهارات این دکتر آمریکایی را در واقع تائید تئوری قتل بولیوار دانسته و از وزیر خارجه اش خواسته است تا با این پزشک تماس بگیرد. چاوز در يكي از سخنراني‌هاي اخير خود گفته بود:« قلبم هميشه به من مي‌گفت كه سيمون بوليوار بر اثر سل نمرده است. هميشه مي‌دانستم كه او كشته شده است و اكنون يك پزشك آمريكايي اين مسئله را تاييد كرده است.» پل آوائرتر گفته است که هنوز دولت ونزوئلا با وی تماس نگرفته.

این استاد دانشگاه از اینکه ممکن است از یافته‌های وی برداشت غلط صورت بگیرد ابراز نگرانی کرده است. سیمون بولیوار ، فرمانده انقلابی و سیاست‌مدار ونزوئلایی یکی از چندین رهبر جنبش استقلال‌طلبانه در آمریکای جنوبی بود. سيمون بوليوار در روز 24 ژانويه سال 1783 ميلادي در يک خانواده اشرافي متولد شد و در ۱۷ دسامبر سال ۱۸۳۰ در نزدیکی شهر سانتامارتا در کلمبیا به علت ابتلا به بیماری سل درگذشت.

علي رغم فتوحات و کسب استقلال کشورهاي آمريکاي‌جنوبي از استعمار اسپانيا ، مرگ سيمون بوليوار در انزوا در مي‌گذرد و يک کشيش سرخ پوست مراسم مذهبي را بر بالين بوليوار محتضر برگزار مي کند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.