تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

حجت الاسلام حسين علوي مهر مدير دانشنامه قرآن پژوهي با اشاره به اينکه ذکر برخي ميوه‌ها در قرآن کريم با هدفي حکيمانه و دقيق صورت گرفته گفت: امروز خاصيت ضد سرطاني و درماني بسياري از ميوه هاي نام برده شده در قرآن مورد تأکيد دانشمندان قرار گرفته است.

مدير دانشنامه قرآن پژوهي در گفتگو با مهر در رابطه با ميوه هاي که در قرآن نام برده شده گفت: در قرآن کريم از ميوه هاي متعددي مانند انگور ، انار ، انجير ، زيتون و خرما نام برده شده است در اين رابطه ممکن است دو نگرش مطرح شود.

وي افزود: يکي از اين دونگرش اين است که قرآن مطابق آن چيزي که در ميان عرب آن زمان رايج بوده، اين ميوه ها را مثل انگور و انار و يا انجير و خرما مطرح کرده است. اين ديدگاه باعث مي شود که فضيلتي براي اين ميوه ها در نظر گرفته نشود.

مدير دانشنامه قرآن پژوهي در رابطه با ديدگاه دوم گفت: اگر با نگاه خاص، حکيمانه و دقيق تر به قرآن کريم نگاه کنيم در مي يابيم که طرح تک تک مسائل از جمله مطرح کردن نام ميوه ها داراي حکمت ، هدف و غرض خاصي از جانب خداوند متعال بوده است و مي توان آن را براساس معجزه بودن قرآن در نظر گرفت.

وي تأکيد کرد: اين ميوه ها  داراي شاخصهايي هستند که مي توان گفت ساير ميوه ها از اين شاخصها برخوردار نيستند. براي مثال خرما داراي 9 نوع ويتامين مختلف است که قرآن کريم بيش از ساير ميوه ها از آن نام برده و آن را هم از ميوه هاي دنيوي و هم ميوه هاي بهشتي معرفي کرده است. خرما مي تواند جايگزين يک وعده غذايي شود.

حجت الاسلام علوي مهر اظهار داشت: اين ويژگي ها را هم مي توان براي انگور، انجير و انار هم ذکر کرد؛ و علت اشاره خداوند به اين ميوه ها تداول مصرف آنها ميان اعراب آن زمان نبوده است.

مدير دانشنامه قرآن پژوهي با اشاره به اينکه امروزه کشف شده که بسياري از ميوه هاي نام برده شده در قرآن خاصيت ضد سرطاني دارند و ترکيب زيتون و انجير خاصيت دارويي دارد ، اظهار داشت: همچنين قرآن عسل را هم داراي ويژگي درماني توصيف کرده است. به همين دليل مي توان استدلال کرد که قرآن متأثر از فرهنگ دوراني که نازل شده به اين ميوه ها اشاره نکرده بلکه خداوند براساس حکمت خود و با هدف خاصي از اين ميوه ها ياد کرده است تا مردم از آن استفاده کنند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.