تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard
ایلنا: نخست‌وزیر عراق با تاکید بر این‌که معیار تعامل با کشورهای همسایه احترام متقابل و منافع مشترک است از این کشورهای خواست در امور داخلی عراق دخالت نکنند.

«نوری المالکی» دوشنبه در نشست هیئت عالی آشتی‌ ملی گفت: «کشورهایی تلاش می‌کنند به شکل دائم در همه امور عراق از امنیت گرفته تا انتخابات و حتی تشکیل دولت مداخله کنند.»

نوري المالکی گفت: «پيام ما كاملا روشن است در امور عراق دخالت نکنيد.»

نخست‌وزير عراق بدون اشاره به هيچ يك از كشورهاي همسايه عراق، گفت: «ما براساس احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی عراق خواهان روابط و آینده خوبی با همه کشورهای دوست، مسلمان و همسايه عرب خود هستیم.»

وي با اين حال افزود: «چنين روابط خوبي تنها مي‌تواند بر اساس رعايت احترام متقابل، عدم دخالت در امور داخلي و پايان قيم‌سالاري پايه‌گذاري شود.»

مالکی تاكيد كرد: «در هیچ شرایطی قیمومت کسی را نمی‌پذیریم و از کسانی که می‌خواهند نقش قیم را برای ما داشته باشند می‌خواهیم دست از این روش خود بردارند.»

به‌گفته مالکی عراق در امور کشورهای دیگر دخالت نمی‌کند و این کشورها باید دست از دخالت در امور عراق بردارند.

سخنان نخست‌وزير عراق مبني بر متهم كردن كشورهاي همسايه به دخالت در امور داخلي عراق در حالي منتشر مي‌شود كه «ملک عبدالله بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان سعودی یکشنبه شب در دیدار با «جلال طالبانی»، رئیس‌جمهوري عراق مشارکت همه عراقی‌ها را اداره امور داخلی این کشور خواستار شد.

پادشاه عربستان در دیدار با طالبانی ابراز امیدواری کرده بود كه همه مردم عراق در اداره امور داخلی این کشور مشارکت فعال داشته باشند.

ملک عبدالله بن عبدالعزیر به‌طور تلویحی بر لزوم حضور سنی‌های عراق دردولت آینده این کشور اشاره و تاکید کرد كه ریاض از هیج تلاشی برای تشکیل دولت آینده عراق و مشارکت همه مردم در اداره امور داخلی این کشور دریغ نمی‌کند.

به گزارش ايلنا، سخنگوی فهرست «دولت قانون»، به رهبري نوري المالكي گفت كه نخست‌وزیر آینده عراق از همبستگی دو ائتلاف «عمار حکیم»، رئيس شورای اعلای اسلامی عراق، و المالکی معرفی خواهد شد.

«حاچم الحسنی» در كنفرانس مطبوعاتي اعلام كرد كه گفت‌وگوها بین دو ائتلاف حکیم و مالکی برای همبستگی پارلمانی همچنان ادامه دارد و تلاش می‌شود این دو فهرست با تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون مجلس، نخست‌وزیر آینده عراق را از میان خود معرفی کنند.

الحسنی افزود: «در صورت ائتلاف این دو فهرست، هیچ گروه دیگری نمی‌تواند نخست‌وزیر جدیدی را معرفی کند و شکی نداریم که نخست‌وزیر آینده عراق از میان این دو ائتلاف بزرگ باشد.»

این در حالی است که «ایاد علاوی»، رئیس فهرست «العراقیه» همچنان تصاحب پست نخست‌وزیری آینده را حق مسلم خود می‌داند و حکم دادگاه عالی عراق را مبنی بر این‌که بزرگ‌ترین فراکسیون مجلس مسئول تشکیل کابینه آینده عراق است، غیرمنصفانه توصیف کرده است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.