تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard
جهان: در گذشته افراد مسن بیشترین اقدام به خودکشی را داشته اند ، اما در چند سال اخیر سن خطر برای خودکشی 12 تا 38 سال است ، که 50 درصد از این خودکشی ها از میان رده های سنی 21 تا 30 اتفاق می افتد.

نتایج یک تحقیق میدانی نشان می دهد که 25 درصد از نوجوانان به صورت جدی به خودکشی فکر می کنند و به طور خطرناکی به طرف تفکر خودکشی گرا گام بر می دارند. هرچند که همیشه این حرکت ها به خودکشی منجر نمی شود و تنها نوعی ناهنجاری اجتماعی را در بر دارد.

نتایج یک تحقیق میدانی که توسط دانشجویان روانشناسی دانشگاه آزاد انجام گرفته است نشان می دهد که در رابطه با خودکشی می توان به 5 مورد یا شیوه اشاره کرد که می توان به ترتیب زیر آنها را نام برد.

فکر اقدام به خودکشی :کسانی که دارای این فکر هستند به دنبال جرقه‌ای هستند تا قصد خود را عملی سازند. بیشتر افراد تحت تاثیر استرس های آنی مثل قطع رابطه عاطفی، فشار زندگی، مورد ضرب و شتم قرار گرفتن از طرف یکی از بستگان نزدیک و...ممکن است در لحظه ای فکر خودکشی به عنوان راه گریز به ذهنشان خطور کند.

عامل بعدی، مربوط به افرادی است که نیاز مند داشتن روابط در جامعه هستند. به بیان ساده تر اینگونه افراد در جامعه از روابط مثبت بی بهره اند. البته معمولا تهدید به خودکشی منجر به خودکشی نمی شود.

از سوی دیگر رفتار خودکشی یا خودزنی معمولا هدف اصلی تهدید است.فرد در این مرحله ازخودکشی به صورتی خود زنی می کند که منجر به مرگ نمی شود.

در اقدام به خودکشی نیز هدف مرگ است اما ممکن است با توجه به عدم وجود تجربه و برنامه ریزی دقیق ، خودکشی به فرجام نرسد.

و سرانجام اقدام به خودکشی موفق که فرد با توجه به تجارب کسب شده به هدف خود دست می یابد، این افراد تصمیمات خود را بر اساس برنامه ریزی پیش می بردند و شرلیط موفقیت آمیز بودن آن را از قبل آماده می کنند.

در این تحقیق همچنین آمده است که برای پیش بینی خودکشی در جامعه یکسری فاکتور ها از جمله‌ جنسیت، سن، بریدن از معنویت، وضعیت تاهل،فصول سال، وضعیت اقتصادی، اجتماعی، روانی وجود دارند. همچنین با توجه به آمارها خانم ها بیشتر از آقایان خودکشی می کنند زیرا سیستم روانی خانم ها چند روز قبل از دوره ماهانه مختل شده و تصمیم گیری مثبت از آنها سلب می‌شود .

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.