عصر ایران – روزنامه تایمز لندن در گزارشی مدعی شده است که ایران بر روی سیستم " ماشه اتمی " که مرحله ای پیچیده در انفجار بمب های اتمی است ، کار می کند.

به گزارش عصر ایران ، این روزنامه بریتانیایی ادعا کرده که اسنادی محرمانه به دست آورده که نشان می دهد ایران از سال 2007 بر روی یک پروژه چهار ساله برای تولید " فیوز نوترونی " کار می کند. فیوز نوترونی سیستم انفجاری مورد نیاز  برای آغاز انفجار زنجیره ای اتمی است که تنها در برنامه تولید بمب اتم کار برد دارد .

این روزنامه در ادامه ادعاهای خود افزوده است که این اسناد و مدارک را به ارزیابی سازمان های اطلاعاتی از جمله سازمان اطلاعات بریتانیا رسانده و صحت این اطلاعات از سوی این سازمان ها مورد تایید قرار گرفته است .

این روزنامه افزوده است که ایران هم اکنون در حال کار بر روی حساس ترین قسمت پروژه اتمی خود که همان تولید سیستم ماشه مخصوص انفجار اتمی ، است .

تایمز در ادامه به نقل از یک مقام اطلاعاتی آسیایی که طبق معمول نامی از او نبرده ادعا کرده است که مدارک موجود درباره تلاش ایران برای تولید ماشه اتمی صحت دارد و ایران از سال 2007 پروژه این برنامه حساس اتمی را که 4 سال زمان می برد را آغاز کرده است .

تایمز ادعا کرده که ایران این برنامه محرمانه را از روی نسخه پاکستانی تولید بمب اتمی کپی برداری کرده است .

این روزنامه انگلیسی در ادامه به نقل از " دیوید آلبرایت " رییس  موسسه علوم و امنیت بین المللی در واشنگتن مدعی شده است که کار ایران بر روی پروژه تولید ماشه اتمی صرفا اهدافی نظامی داشته و برای تولید بمب اتم است .

"مارکز فیتز پاتریک " کارشناس عدم اشاعه  در موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن در این باره به روزنامه تایمز گفت : " مهم ترین نتیجه ای که می توان از اطلاعات موجود در این سند محرمانه به دست آورد این است که اگر واقعا ایران از سال 2007 بر روی چنین پروژه ای کار می کند ، این به معنای یک اقدام خصمانه و در حکم اعلان جنگ است و بدان معنا است که هیچ راه حل دیپلماتیکی نمی تواند بر ای حل بحران اتمی ایران وجود داشته باشد .

این نخستین بار نیست که چنین ادعاهایی از سوی رسانه ها و محافل غربی درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران صورت می گیرد ، با این حال تا کنون آژانس بین المللی انرژی اتمی که تنها مرجع رسمی و ذی صلاح در قضاوت برنامه های هسته ای کشورها از جمله ایران است ، بارها اعلام کرده است که هیچ مدرکی دال بر انحراف ایران از برنامه صلح آمیز هسته ای در دست ندارد.
البته تایمز نگفته است در حالی که بازرسان آژانس اتمی نتوانسته اند به چنین کشفیات مهمی نائل آیند ، چگونه خبرنگار این نشریه از آن خبر دار شده است؟!

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.