تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard
روزنامه مردم سالاری در ستون یادداشت امروز خود تحت عنوان «يک نکته در بازداشت و آزادي 5 ملوان انگليسي» به قلم پژمان موسوي نوشت:

در حالي که روز گذشته روزنامه دولتي ايران بالحني فاتحانه در صفحه اول خود گزارشي از بازداشت 5 ملوان انگليسي متجاوز به آب هاي ايران در خلج فارس با عنوان «ورود انگليسي ها مشکوک است» را تهيه کرده بود، به فاصله چند ساعت اعلا م شد که ايران اين 5 ملوان را آزاد کرده و به تمامي گمانه زني ها در اين خصوص پايان داده است. با مروري بر رخدادهاي مشابه به ويژه قضيه بازداشت دو سال پيش و جنجال برانگيز 15 ملوان انگليسي در آب هاي خليج فارس و آزادي تامل برانگيز آنها که با بدرقه احمدي نژاد هم همراه شد، اين سوال به ذهن مي رسد که با توجه به حساسيت هاي موجود، اگر ورود اين 5 ملوان به واقع مشکوک بود، پس چرا به اين سرعت آزاد شدند و اگر هم نبود،پس چگونه روزنامه رسمي دولت بدون بررسي همه جانبه و کارشناسانه از مقامات مسوول، اين چنين بي پرده و شفاف،  با جنجال آفريني ورود اين 5 ملوان انگليسي به ايران را مشکوک خوانده است؟

مگر غير از اين است که رسانه رسمي دولت مي بايست به مراتب بيش از ساير رسانه ها در عدم بزرگ نمايي و جنجال آفريني، در اخباري اين چنين وسواس به خرج داده و با احتياط بيشتري به موضع گيري رسمي در مواردي چون موضوع بازداشت اين 5 ملوان بپردازد؟ آيا انتشار اين موضع گيري نشان از هيجان مقطعي برخي دولتگرايان ندارد؟

از سوي ديگر مواردي چون بازداشت اين 5 ملوان، از نظر ديپلماتيک بسيار حساس بوده و نمي توان به راحتي به بزرگنمايي و جنجال آفريني در اين خصوص پرداخت چرا که بي شک اين امر بي اعتمادي جامعه جهاني را به ايران به ارمغان خواهد آورد و به طور قطع اين وضعيتي نيست که هيچ ديپلمات و مقام مسوولي به دنبال آن باشد. نکته جالب اين است که روزنامه ايران در شماره ديروز خود با طعنه اي به برنده جايزه صلح نوبل، مي نويسد:«اين فرد که به فرار مالياتي متهم است، از اين موضوع براي تخريب چهره جمهوري اسلا مي بهره برده و در سخناني با انگليسي ها همدردي کرد و خواستار آزادي آنها شد»

 اگر به واقع درخواست آزادي اين ملوان ها جنبه تخريبي بر عليه ايران داشته است پس چرا ايران آنها را آزاد کرد؟ آن هم به فاصله چند ساعت پس از انتشار آن؟ همه اين موارد نشان مي دهد که روزنامه رسمي دولت مي بايست با دقت بيشتري به اطلا ع رساني در اين خصوص پرداخته و تحليل گرايان تحت نظر خود را از موضع گيري عجولا نه بر عليه آن چه که هنوز صحت و سقم آن اثبات نشده است، بر حذر دارد زيرا اگر چنين نباشد، نه اعتمادي در جامعه جهاني باقي خواهد ماند و نه تعاملي... يادمان باشد که با توجه به ضرورت رعايت منافع ملي، اين جنجال آفريني ها به هيچ روي به نفع کشور نمي باشد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.