تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard


در پاركينگ‌ها و درهاي ورودي ابتدا و انتهاي بلوار جنوبي كه به در مجموعه ورزشي انقلاب منتهي مي‌شود و گمرك نمايشگاه‌ها در آن واقع است بسته بود و چند گشت انتظامي روبه‌روي آن ايستاده بود. با اين وضعيت امكان ورود به نمايشگاه حتي براي كساني كه كارت VIP يا كارت غرفه‌دار داشتند، ميسر نبود.

اختلاف شديد سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح (ساتا) و وزارت بازرگاني بر سر مالكيت شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران كه ديروز صبح كار را به درگيري فيزيكي دو طرف رسانده بود، نهايتا عصر روز گذشته با واگذاري بخشي از سهام شركت پتروشيمي خليج فارس به ساتا ختم به خير شد.

به گزارش خبرنگار جام جم، غرفه‌داران و مراجعان دهمين نمايشگاه تله‌كام (صنايع مخابرات، ارتباطات و فناوري اطلاع‌رساني)‌ ديروز صبح كه براي بازگشايي غرفه‌هاي خود يا بازديد از نمايشگاه از ورودي جنوبي نمايشگاه گذشتند كه به ورودي سئول معروف است وضعيت را غيرعادي ديدند.

در پاركينگ‌ها و درهاي ورودي ابتدا و انتهاي بلوار جنوبي كه به در مجموعه ورزشي انقلاب منتهي مي‌شود و گمرك نمايشگاه‌ها در آن واقع است بسته بود و چند گشت انتظامي روبه‌روي آن ايستاده بود. با اين وضعيت امكان ورود به نمايشگاه حتي براي كساني كه كارت VIP يا كارت غرفه‌دار داشتند، ميسر نبود.

به فاصله كوتاهي صف بزرگي از خودروها از خيابان سئول تا پايان بلوار جنوبي شكل گرفت و به همراه ازدحام پرسش‌آلود مراجعه‌كنندگان پشت در مانده، وضعيت را غيرعادي جلوه داد. مشابه همين ازدحام مقابل در و پاركينگ اصلي نمايشگاه كه در حاشيه اتوبان چمران قرار دارد به چشم مي‌خورد. بزودي علت عجيب اين وضعيت مشخص شد: تا زماني كه مديريت يا مالكيت نمايشگاه تعيين تكليف نشود، امكان استفاده از مجموعه وجود ندارد، براي هيچ كس، حتي شما!

نيم ساعت بعد خبرهاي تكميلي به بيرون درز كرد: بين نيروهاي ساتا (صندوق بازنشستگي نيروهاي مسلح)‌ كه در پي ادعاي مالكيت خود بر نمايشگاه در بخش‌هاي مختلف آن استقرار يافته‌اند و حراست وزارت بازرگاني درگيري رخ داده است و لذا درهاي نمايشگاه فعلا بسته شده است... .

2 ساعت بعد نزديك ساعت 11 يك پژو پارس مشكي به همراه چند خودروي ديگر بسرعت از در جنوبي خارج شدند و به دنبال آن درهاي نمايشگاه باز شد و انبوه جمعيت پرسشگر و خودروها آرام آرام وارد نمايشگاه شدند و پچ‌پچ‌ها آغاز شد.

خبرنگار ما مي‌نويسد: پس از مدتي پرس و جو روشن شد كه اكبرپور، مديرعامل فعلي نمايشگاه بين‌المللي در دفتر كار جديد خود مستقر شده و از قلي‌زاده مديرعامل قبلي خواسته است تا از نيروهاي ساتا بخواهد تمامي بخش‌هاي نمايشگاه را ترك كنند و خود وي نيز براي انجام توديع و معارفه به ساختمان مركزي وزارت بازرگاني در ميدان وليعصر بيايد. ظاهرا به علت درگيري لفظي كه در اين حين رخ داده، ماجرا به نيروهاي دو طرف كشيده شده و درگيري رخ داده و به دنبال آن حراست وزارت بازرگاني براي جلوگيري از گسترش تنش درهاي نمايشگاه را مي‌بندد تا مساله حل و فصل و سپس ورود مردم به نمايشگاه آغاز شود.

سرانجام نيز ظاهرا ساتا قانع مي‌شود كه تمامي نيروهاي استقراري خود را از نمايشگاه خارج كند و اين مجموعه را در اختيار وزارت بازرگاني قرار دهد و مديرعامل سابق نمايشگاه نيز بدون حضور وزير بازرگاني توديع مي‌شود تا ماجرايي كه انتظار مي‌رفت تمكين به دستور رئيس‌جمهور نقطه پاياني آن باشد، اين گونه پايان يابد.

روايت ساتا از ماجراي ديروز

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح (ساتا) گفت: صبح يكشنبه نيروهاي حفاظت و حراست وزارت بازرگاني با لشكركشي به نمايشگاه بين‌المللي تهران و قفل كردن درهاي ورودي مانع ورود مردم به نمايشگاه شدند.

حسين دقيقي در گفتگو با فارس در پاسخ به اين سوال كه خروج نيروهاي ساتا از نمايشگاه صحت دارد يا خير، اظهار كرد: بله، صبح يكشنبه نيروهاي حفاظت و حراست وزارت بازرگاني با لشكركشي به نمايشگاه بين‌المللي تهران و قفل كردن درهاي ورودي، مانع ورود مردم به نمايشگاه شدند و به شكل نامطلوبي مديران ساتا را از نمايشگاه خارج كردند و مديرعامل منصوبي ما را همراه خود به وزارت بازرگاني بردند.

وي اظهار كرد: ما يك مؤسسه خصوصي و غيردولتي هستيم و كاري به كار لشكركشي و مسائلي از اين دست نداريم ضمن اين‌كه از مضروب شدن مديران ساتا توسط نيروهاي حفاظت و حراست وزارت بازرگاني بسيار دلگير و ناراحت هستيم.

دقيقي با بيان اين‌كه برخورد وزارت بازرگاني نوعي كودتا عليه بخش خصوصي و خصوصي‌سازي است، گفت: ما با تيپ و لشكر و نيرو كاري نداريم و همه اين برخوردها را به حساب مقاومت دولتي‌ها مي‌گذاريم، ضمن اين‌كه ما نمي‌خواهيم نيروهاي مسلح را به نمايشگاه بريزيم و در واقع حركت‌هاي نظامي در شأن ما نيست.

وي افزود: ما مطيع دستور و تصميم رئيس‌جمهور هستيم و نيازمند بيرون كردن و از اين قبيل برخوردهاي ناشايست نيستيم و برخوردهايي از اين دست را محكوم و تقبيح مي‌كنيم.

روايت وزارت بازرگاني

مديرعامل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران نيز با تشريح آنچه (ديروز)‌ در اين نمايشگاه رخ داده است، اعلام كرد تمام نيروهاي سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح (ساتا) از نمايشگاه بين‌المللي تهران خارج شدند.

كاظم اكبرپور در گفتگو با مهر در تشريح اتفاقات رخ داده در نمايشگاه بين‌المللي تهران گفت: هم‌اكنون كار در نمايشگاه روال عادي خود را دارد و حتي يك نفر از نيروهاي سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح (ساتا) در نمايشگاه حضور ندارند. وي افزود: درگيري من و مديرعامل منتخب ساتا براي نمايشگاه بين‌المللي به وجود نيامده است و هم‌اكنون نيز قلي‌زاده به همراه تمامي نيروهاي ساتا، نمايشگاه را ترك كرده‌اند و همه چيز عادي است.

وي تصريح كرد: براساس حكم وزير بازرگاني، من از يكشنبه بايد در نمايشگاه حاضر مي‌شدم؛ اما همزمان با ورود من چند نفر از نيروهاي ساتا خواستار توضيح اينجانب درباره وضعيت واگذاري شدند، در حالي كه رئيس‌جمهور، مصوبه ابطال واگذاري را صادر كرده است.

به گفته اكبرپور، اين مساله باعث تجمع20 دقيقه‌اي نيروهاي ساتا روبه‌روي دفتر كار وي شد، صحبت كوتاهي صورت گرفت و تمامي نمايندگان ساتا، نمايشگاه را ترك كرده‌اند.

پاپان خوش ماجرا

اما سرانجام عصر ديروز مدير عامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح از برگرداندن شركت سهامي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران به سازمان خصوصي‌سازي خبر داد و عنوان كرد: از اين لحظه ديگر ساتا مالك نمايشگاه‌هاي بين‌المللي نيست و به جاي آن بخشي از سهام شركت پتروشيمي خليج فارس به ساتا واگذار خواهد شد.

حسين دقيقي، مديرعامل سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح (ساتا) در گفتگو با ايسنا در مورد جلسه‌اي كه عصر ديروز با حضور رئيس سازمان خصوصي‌سازي، وزير بازرگاني و نماينده‌ قوه قضاييه به همراه او در مورد واگذاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار شد، تصريح كرد: اين جلسه نتايج خوبي داشت و ما نمايشگاه را به سازمان خصوصي‌سازي برگردانديم و به جاي آن شركت پتروشيمي خليج‌فارس را گرفتيم.

وي در پاسخ به اين سوال كه اين يعني ابطال واگذاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي به ساتا به صورت رسمي به ساتا ابلاغ شد؟ اظهار كرد: ما توافق كرديم و اين موضوع را پذيرفتيم. ابلاغ هم مي‌شود. دقيقي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين‌كه آيا هزينه اين واگذاري نيز به اندازه واگذاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي ارزش دارد؟ عنوان كرد: بله، شركت پتروشيمي هم ارزش دارد.

وي در مورد جلسه هفته آينده كميسيون اصل44 مجلس نيز بيان كرد: اين كميسيون ويژه مجلس است و اختيار خود را دارد. اما دوستان مجلس هم اگر ببينند كه توافقي بين مالك و فروشنده كه سازمان خصوصي‌سازي بوده هيچ اعتراضي نمي‌كنند.

مديرعامل ساتا در ادامه با بيان اين‌كه با اين اتفاق نمايشگاه را به مزايده خواهند گذاشت، افزود: اين نمايشگاه به وزارت بازرگاني داده نمي‌شود و مزايده خواهند گذاشت و بخش‌هاي مختلف در آن شركت خواهند كرد. حتي سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح هم ممكن است كه شركت كند كه البته ما نمي‌خواهيم، ديگر نمي‌آييم.

وي در مورد علت شركت نكردن ساتا در اين مزايده متذكر شد: به دليل مقاومت بخش دولتي است. بخش دولتي بعضا يك سري مقاومت‌هايي به دليل حفظ تصديگري‌اش دارد كه به مصلحت ما نيست. دقيقي در مورد شركت پتروشيمي خليج‌فارس نيز توضيح داد: قيمت اين شركت خيلي سنگين است كه البته ما بخشي از آن نه همه آن را گرفتيم كه چون هنوز قطعي نيست نمي‌توان ميزان درصد آن را گفت. بخشي از سهام اين شركت را به ما مي‌دهند.

وي يادآور شد: اين شركت بيش از 18 هزار ميليارد تومان دارايي دارد كه 100 درصد سهام آن هم به ما داده نمي‌شود و ميزان درصد آن نيز بعد از امضا قرارداد مشخص خواهد شد.

مديرعامل ساتا در مورد نمايشگاه‌هاي بين‌المللي نيز متذكر شد: نظر رئيس‌جمهور اين بوده كه مجدد اين نمايشگاه به مزايده گذاشته شود و چون از محل رد ديون است و ما هم به عنوان مالك اگر نمي‌پذيرفتيم نمي‌شد و مالك بايد مي‌پذيرفت كه ما هم پذيرفتيم. به جاي آن هم يك دارايي ديگر به ما دادند.

وي در پاسخ به اين سوال كه ساتا از چه زماني ديگر مالك نمايشگاه‌هاي بين‌المللي نخواهد بود؟ گفت: ما ديگر از اين لحظه مالك ساتا نيستيم.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.