ایلنا: رييس‌جمهوري در‌گفت‌و‌گويي با لري کينگ مجري شبکه تلويزيوني سي‌ان‌ان آمريکا و در واکنش به اظهارات سه مقام غربي درباره برنامه هسته‌اي ايران گفت:همه فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران تحت نظارت آژانس بين المللي انرژي اتمي است و ما بايد به آژانس خبر بدهيم نه به سران سه کشور.

به گزارش ايلنا‌،‌محمود احمدي‌‌نژاد در اين گفت‌وگو كه بامداد شنبه (‌عصر جمعه به وقت نيويورك‌) انجام شد؛‌گفت: من نمي‌دانم آقاي باراک اوباما به چه چيزي اشکال گرفته است؟ اعضاي آژانس تابع يک سري قوانين و مقررات هستند و بايد شش ماه قبل از تزريق به تاسيسات هسته‌اي خود‌, آژانس را مطلع کنند که ما 18 ماه قبل به اطلاع رسانده‌ايم.

رئيس‌جمهوري اظهارداشت:کسي که بيش از تعهداتش عمل مي کند بايد تشويق شود و آقاي اوباما اشتباه کرده و اين مغاير با صحبت‌هايش در روز اول مجمع عمومي سازمان ملل بود که گفته بود نبايد کشورها را بدون قضاوت متهم کرد.

احمدي نژاد در ادامه تاکيد کرد : اظهارات نيکلا سارکوزي رئيس جمهوري فرانسه و گوردون براون نخست وزير انگليس فاقد ارزش است و براي ما اهميتي ندارد. اگر آنان عرضه دارند مشکل خود را حل کنند ، آنها چه کاره هستند‌.‌ما عضو آژانس هستيم نه تابع آنها.

رئيس جمهوري گفت: آنان هنوز در خيالات استعمارگري هستند براي ما مهم نيست که چه چيزي مي گويند اما صحبت‌هاي اوباما مهم است و انتظار نداشتيم کمتر از 48 ساعت تعهداتشان را نقض کنند ايشان تعهد کرده بود،تغييرات ايجاد کنند.

وي اظهارداشت: اوباما مي‌خواهد حيثيت آمريکا را احيا کند،اما اين سخنان اخير او کاملا غيرمنطقي بود.

مجري سي‌ان‌ان پرسيد اگر اينها عليه شما متحد شوند چه عکس العملي نشان مي‌دهيد.
احمدي نژاد جواب داد: کسي يادش نمي‌رود که چطور توني‌بلر،بوش را به اقدام عليه ايران ترغيب مي‌کرد،ولي چه اتفاقي افتاد,‌‌اتفاقي نيافتد .

وي افزود: در بحث تحريم هم بايد گفت که هرکس ايران را تحريم کند خودش تحريم خواهد شد و از سوي ديگر چطور مي‌شود هم شعار تجارت آزاد داد و هم تحريم .

رييس‌جمهوري تصريح کرد: ايران کشور بزرگ و قدرتمند است و کسي نمي‌تواند آن را تحريم کند،سخنان سارکوزي فاقد ارزش است و متاسفيم رييس‌جمهوري فرانسه است.

احمدي نژاد در جواب اين سوال که آيا از حمله احتمالي اسرائيل به تاسيسات خود نگران نيستيد،گفت که ايران يک کشور بزرگ است و رژيم صهيونيستي کوچکتر از آن است که بتواند به حريم ايران تجاوز کند.

وي تاکيد کرد: ممکن است اسرائيل بخواهد حمله کند،اما پاسخ ما پشيمان کننده خواهد بود و ما مطمئن هستيم که اين اشتباه را مرتکب نخواهد شد.

رئيس‌جمهوري در پاسخ به پرسش‌هاي مجري سي‌ان‌ان درباره حوادث پس از انتخابات ايران اظهارداشت:بيشتر کساني که دچار حادثه شدند از طرفداران دولت بودند و نه مخالفان آن و البته برخي انگليسي‌ها و آمريکايي‌ها هم دخالت کردند و اشتباه کردند.

وي در جواب سوالي راجع به فرايند قانوني محاکمه متهمان آشوب‌هاي اخير گفت : همه متهمان وکيل داشتند و به اشتباهات خود اعتراف کردند و در خود آمريکا آيا مي‌دانيد 3 ميليون و 600 هزار نفر زنداني هستند .

احمدي نژاد افزود:در کشور ما دستگاه قضايي مستقل است و هر‌کس از قانون تخلف کند دستگاه قضايي با او برخورد مي‌کند . مگر در کشور شما رئيس جمهوري مي تواند به دستگاه قضايي دستور بدهد.

وي در جواب اين سوال که آيا موسوي هم دستگير خواهد شد گفت اين مربوط به قوه قضاييه است،قاضي مستقل است و در قانون اساسي ايران همه در برابر قانون برابر هستند.

مجري سي‌ان‌ان گفت که نخست وزير اسرائيل از شما بخاطر انکار هولوکاست انتقاد کرد و من خودم يهودي هستم و هيتلر يهوديان را کشته است كه احمدي نژاد پاسخ داد ،من معلم هستم و چند تا سوال مطرح کردم .هولوکاست در کجا اتفاق افتاده , توسط چه کساني روي داده است.

از احمدي‌نژاد سوال شد آيا انکار مي‌کنيد 6 ميليون يهودي توسط آلماني ها کشته شده‌اند ؟ كه رييس جمهوري مجددا گفت: من معلم هستم من روزنامه نگاري نمي‌کنم، من سوال مي‌کنم ديگران پاسخ دهند ،گناه مردم فلسطين چيست که بايد هزينه کارهاي ديگران را آنها بپردازند چه ارتباطي با فلسطين دارد.

وي ادامه داد: در جنگ دوم جهاني 60 ميليون انسان کشته شدند و همه آنها انسان بودند حال چرا سياستمداران به آن توجه کردند چه ارتباطي ميان اين واقعه و شرايط موجود است و من مي‌بينم که از يک موضوع تاريخي براي نسل کشي مردم فلسطين استفاده کرده‌اند.
وي در جواب سوالي درباره وضعيت آمريکايي‌هايي که به طور غيرقانوني وارد ايران شده‌اند‌,‌گفت: طبق قانون به وضعيت آنها رسيدگي مي شود و من خوشحال نيستم که آنها در زندان هستند.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.