تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

فارس: در نخستين نمايشگاه مارهاي سمي و غيرسمي فلات ايران و جهان كه بعد از ظهر امروز در اردبيل گشايش يافت، بيش از 200 حلقه مار و 65 گونه مار سمي و غيرسمي در قالب نمايشگاهي به مدت يك ماه از امروز تا آخر مردادماه به نمايش گذاشته شده و علاقمندان مي‌توانند از نزديك با انواع مارهاي زنده آشنا شده و در مورد آن اطلاعات كسب كنند.

مسئول اين نمايشگاه و رئيس مجتمع نگهداري مارهاي سمي و غيرسمي كشور در حاشيه اين نمايشگاه گفت: در كشور تا كنون 65 گونه مار شناسايي شده است كه 40 گونه آن غيرسمي، 13 گونه سمي و هفت گونه نيمه سمي است به معرض ديد علاقمندان گذاشته شده است.

سيد كاظم موذن‌زاده افزود: در سطح دنيا بيش از 2 هزار و 700 مار شناسايي شده است كه از اين تعداد 50 گونه براي انسان خطرساز است.

وي به فوايد سموم مار اشاره كرد و گفت: سموم حاصله از مارها بيشتر براي تهيه دارو در صنعت داروسازي استفاده مي‌شود و براي مداواي بيماري‌هايي چون سكته‌هاي قلبي، مغزي، خون‌ريزي‌هاي داخلي، دردهاي شكمي، دردهاي وضع حمل و بارداري استفاده مي‌شود.

موذن‌زاده تصريح كرد: در اين نمايشگاه علاوه بر مارهاي بومي و محلي ايران از استان‌هاي آذربايجان، همدان، يزد، كرمان، اهواز و خراسان، سه گونه مار خارجي بوا در جزاير ماداداسكار آمريكا، پيتون در منطقه شبه قاره هند آسيا، پيتون شبكه‌دار در مناطق آفريقايي براي بازديد علاقمندان به نمايشگاه اردبيل آورده شده است.

وي برنامه‌هاي جنبي اين نمايشگاه را نيز ارائه برنامه‌هاي آموزشي در قالب بروشور و سي‌دي در زمينه زندگي و نحوه غذا خوردن مارها و نيز انداختن عكس يادگاري با مارهاي بسيار عظيم‌الجثه عنوان كرد كه مي‌تواند خاطره بسيار خوبي براي بازديدكنندگان باشد.

موذن‌زاده هدف از برگزاري اين نمايشگاه را آشنايي مردم به ويژه دانشجويان و صاحبان انديشه با نقش مهم خزندگان به ويژه مارها با هدف توازن طبيعي محيط زيست و ممانعت از صيد بي‌رويه آن در كشور اعلام كرد.

وي با قدرداني از مسئولان استان به ويژه استانداري، شهرداري؛ آموزش و پرورش و سازمان محيط زيست استان اردبيل در برگزاري اين نمايشگاه، به فوايد مار اشاره كرد و افزود: مار يكي از سودمندترين خزندگان روي زمين است و سم آن هديه‌اي از طرف خدا براي جان بشر و كاستن از برخي بيماري‌هاي اوست.

در اولين نمايشگاه مارهاي سمي و غيرسمي اردبيل كه بليت ورودي آن 500 تومان است، مارهاي نظير لوس‌مار، كبري مصري، مار شتري، آلوسر، كورمار خوزستاني، پيتون، بوا، مار سياه، كورمار سنتي، سياه‌سوجه، مار پلنگي و... به صورت زنده به معرض ديد گذاشته شده است و در كنار آنها نيز بروشورهايي با عناوين روش صيد مار، خشك كردن مار، گرفتن سم مار، نگهداري مار، حساسيت به سم مار، نقش مذهبي مار در دنيا و آخرت و صدها مطلب ديگر ارائه شده است كه براي علاقمندان بسيار مفيد فايده است.

اين نمايشگاه بعد از سال‌ها تلاش مسئولان استان به همت سيد كاظم موذن‌زاده ملقب به سلطان مار ايران در ميدان ججين اردبيل برپا شده است.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.