پايان نامه نه فقط در دوره كارشناسى ارشد حذف نمى شود بلكه مسئولان پژوهشى كشور طرحى را در دست بررسى دارند تا دوره هاى تحصيلات تكميلى، پژوهش محور شود.

معاون پژوهشى وزير علوم، تحقيقات و فناورى، در گفت وگو با ايران با تكذيب خبر حذف پايان نامه در دوره كارشناسى ارشد به بهانه سال اصلاح الگوى مصرف اظهار داشت: در مقطع تحصيلات تكميلى، دانشجو فقط با فعاليت پژوهشى اش ارزيابى خواهد شد. در اين مقاطع تحصيلى، آموزش در خدمت پژوهش است و هم اكنون نيز طرحى را در دستور كار قرار داده ايم كه دانشجويان در مقطع تحصيلات تكميلى بيشتر وقت خود را بر مباحث پژوهشى خود متمركز كنند.

دكتر منصور كبگانيان تأكيد كرد: در نظر داريم در مقاطع ارشد و دكترا برخى از دروس را حذف كنيم و شيوه آموزشى درس ها را به نحوى تنظيم كنيم تا آموزش در خدمت پژوهش باشد و دانشجويان هم زمان بيشترى را براى فعاليت هاى پژوهشى داشته باشند. اين طرح در دوره دكترا به مرحله نهايى رسيده است و از سال تحصيلى جديد اجرا مى شود.

وى گفت: مسئولان وزارت علوم معتقدند حذف برخى درس هاى غير ضرورى مى تواند در كاربردى كردن پايان نامه ها در دوره هاى تحصيلات تكميلى نقش بسيارى داشته باشد.

كبگانيان افزود: شوراى گسترش آموزش عالى به دانشگاه هاى صنعتى شريف و امير كبير تعداد محدودى مجوز براى رشته هايى كه نياز به پژوهش ندارند، داده است تا دانشجويان ارشد كنترل شده در رشته هاى فنى و مهندسى، فقط در كارگاه هاى آموزشى تحصيل داشته باشند، البته اين دانشگاه ها فقط تا سه سال مجاز به برگزارى اين دوره آموزشى هستند.

رشد ۲۸‎/۵ درصدى بودجه پژوهشگاه ها

معاون پژوهش وزارت علوم، تحقيقات و فناورى همچنين گفت: امسال اولين سالى است كه پژوهشگاه ها با رشد ۲۸‎/۵ درصدى بودجه هاى پژوهشى مواجه شده اند.

منصور كبگانيان با اشاره به وضعيت بودجه هاى پژوهشى دانشگاه ها در سال جارى افزود: بودجه جارى دانشگاه ها نيز افزايش يافته است و ما خواستار آن هستيم كه قبل از ابلاغ اين بودجه به دانشگاه ها، قسمت پژوهشى بودجه از ديگر بخش ها جدا شود.

وى با اشاره به تأمين تجهيزات دانشگاه ها در سال ۸۸ از طريق اعتبارات دولتى و فاينانس اظهار داشت: رئيس جمهور قول داده بود كه بودجه متمركزى را به تجهيزات اختصاص دهد. وزارت بهداشت اين اعتبار را دريافت كرد اما وزارت علوم تاكنون اعتبارى را دريافت نكرده است. در لايحه بودجه سال ۸۸ بخشى از اين اعتبار به صورت متمركز در نظر گرفته شده بود كه مجلس بين دانشگاه ها توزيع كرد.

كبگانيان گفت: از اين رو اين نگرانى را داريم كه بودجه متمركزى براى تجهيزات در اختيار وزارت علوم قرار نگيرد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.