تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی کشور از رشد 3 درصدی قتل والدین توسط فرزندان در کشور خبر داد.

به گزارش مهر، سرهنگ مصطفی رجبی صبح شنبه در اولین نشست خبری خود در سال جدید گفت: بر اساس آمارهای موجود قتل والدین توسط فرزندان نسبت به سال 86 ، 3 درصد افزایش دارد و اعتیاد به مواد مخدر و تامین پول برای خرید مواد مخدر یکی از علل اصلی قتل والدین توسط فرزندان است.

وی ادامه داد: قتل با منشا اختلافات خانوادگی 10 درصد افزایش داشته است. قتل توسط بستگان در سال 87 نسبت به سال 86 تغییری نداشته است و همان 33 درصد سال 86 در سال 87 نیز ادامه داشته است.

وی افزود: 16 درصد از قاتلان شوهران ، 6 درصد همسر (زن)، 12 درصد والدین و 11 درصد فرزندان بوده اند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی اظهار داشت: قتل مرد توسط زن در سال 87 کاهشی نداشته و تفاوتی نکرده است اما قتل زن توسط مرد کاهش یافته است. قتل فرزندان توسط والدین نیز یک درصد کاهش را نسبت به سال 86 نشان می‌دهد.

وی از وقوع 42 درصدی قتل‌ها با استفاده از سلاح سرد در سال گذشته خبر داد و با بیان این که وقوع قتل در سال گذشته افزایش 11 درصدی داشته است ، گفت: نسبت کشف قتل‌ها در سال گذشته در مقایسه با سال 86، 10 درصد افزایش را نشان می‌دهد و همچنین  86 درصد قتل‌های سال گذشته توسط پلیس کشف شد.

سرهنگ رجبی اظهار داشت: در سال 87 نسبت به مقتولین مونث 23 درصد درمقایسه با سال 86 افزایش داشته و بیشترین میانگین سنی قاتلان بین 20 تا 30 سال است.

وی تاکید کرد: در سال 87 میزان سرقت مسلحانه نسبت به سال قبل آن 15 درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین نسبت کشف به وقوع سرقت مسلحانه 83 درصد افزایش داشته است .

 معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی کشور افزود: در سال گذشته اقدامات عمومی پلیس بصورت کیفی باعث کاهش وقوع سرقت‌های مسلحانه شد و انهدام باندهای سرقت مسلحانه نیز در این زمینه نقش موثری داشت.

سرهنگ رجبی گفت: در سال 87 حدود 10 درصد از سارقان مسلح در درگیری با نیروی پلیس به هلاکت رسیده‌اند و 40 قبضه سلاح جنگی از این سارقان کشف شده است.

وی گفت: زمینه‌های ارتکاب سرقت‌های مسلحانه قابل تحلیل است و اماکن تجاری و اقتصادی و بانکها باید نکات ایمنی و امنیتی را بیش از پیش مدنظر قرار دهند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی کشور گفت: سرقت مسلحانه بانکها در سال 87 حدود 39 درصد کاهش را نشان می‌دهد که این مورد به دلیل رعایت نکات ایمنی توسط بانک‌هاست.

 وی افزود: در سال 87، تعداد 17 بانک در کشور مورد دستبرد سارقان مسلح قرار گرفتند و در بخش آدم‌ربایی نیز شاهد کاهش 6 درصدی وقوع این جرم در کشور هستیم.

 سرهنگ رجبی بیشترین انگیزه آدم‌ربایی را اختلافات قاچاقچیان مواد مخدر دانست و گفت: بیشترین آمار آدم‌ربایی در کشور به استان‌های شرقی کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان مربوط است.

وی گفت: تجاوزات جنسی در سال 87 در بحث وقوع 5 درصد کاهش داشته و نسبت کشف به وقوع تجاوزات جنسی 96 درصد است که نسبت به سال 86، 8 درصد افزایش داشته‌ایم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی کشور تاکید کرد: بیشترین روش و شیوه تجاوزات جنسی اغفال و دوستی‌های خیابانی بوده است. ارتباطات نامتعارف بین دختران و پسران زمینه اصلی تجاوزات جنسی است و خانواده‌ها باید ضریب هوشیاری خود را در این زمینه افزایش دهند.

 سرهنگ رجبی گفت: کیفی‌تر کردن اقدامات پلیس ، توسعه اطلاعات و بهره‌گیری از اطلاعات مردمی و توسعه آموزش‌ها از برنامه‌های سال 88 پلیس آگاهی کشور است.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.