تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

منوچهر متكي، وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران با استقبال سعود الفيصل، وزير امور خارجه عربستان وارد اين كشور شد و دور اول گفت‌وگوي وزيران امور خارجه دو كشور آغاز شد.

به گزارش ايسنا، متكي در اين ديدار با اشاره به آغاز روند جديد تحولات منطقه‌يي گفت: رايزني كشورهاي منطقه و اسلامي مي‌تواند بستر مناسبي براي تصميم‌گيري‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي منطقه‌يي در جهت منافع ملل منطقه شوند.

وي افزود: دو كشور داراي ظرفيت‌هاي فراواني هستند كه مي‌توانند در جهت ثبات، آرامش، وحدت، صلح‌ منطقه و جهان اسلام مفيد باشند.

وزير امور خارجه كشورمان اظهار كرد: شكست‌هاي پياپي دشمنان هيمنه آن‌ها را در هم شكسته و رژيم صهيونيستي طي دو سال گذشته نه در برابر يك ارتش كلاسيك، بلكه صرفا در مقابل گروه‌هاي مقاومت شكست خورده است. اكنون زمان هماهنگي و رايزني براي پيروزي سياسي فلسطين هم فرا رسيده است.

متكي با اشاره به كنار رفتن جنگ‌طلبان در صحنه سياسي جهان تاكيد كرد: سياست‌هاي غلط معتقدان به يك جانبه‌گرايي بعد از سال‌ها تلاش امروزه به بن‌بست رسيده و شعار "تغيير" جايگزين آن شده است.

سعود الفيصل، وزير امور خارجه عربستان نيز در اين ديدار اظهار كرد: برخي از مشكلات كه منجر به حضور بيگانگان در منطقه شد به علت سياست‌هاي غلط صدام بود كه منطقه را با گرفتاري‌هاي فراواني مواجه كرد و امروز تنها در سايه وحدت و يكپارچگي كشورهاي منطقه مي‌توانيم بر مشكلات فائق بياييم.

وي افزود: ما ايران را كشوري مقتدر، توانمند و بزرگ با موقعيت استراتژيك ممتاز در منطقه مي‌دانيم كه داراي تجربيات گران‌سنگ، با امكانات و ظرفيت‌هاي فراوان است.

وزير امور خارجه عربستان تاكيد كرد: ما خوشحال هستيم كه ايران به حل مشكلات منطقه با هدف ياري كردن كشورهاي اسلامي اهتمام مي‌ورزد و از امكانات خود در اين راستا بهره مي‌گيرد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.