تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

فرمانده پليس‌راه كشور گفت: طرح تشديد برخورد با متخلفان، ضبط گواهينامه و توقيف خودروهاي داراي حركات مخاطره‌آميز ادامه مي‌يابد.

سرهنگ عليرضا اسماعيلي روز جمعه در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اين كه 95 درصد رانندگان خوب رانندگي كرده و تخلف حادثه‌ساز ندارند، افزود: در عين حال 5 درصد رانندگان متخلف يا بايد قانون را رعايت كنند و يا رانندگي نكنند.

وي با تاكيد بر اين كه بخش قابل توجهي از تصادفات و كشته‌هاي در كشور ناشي از رفتار پرخطر رانندگان متخلف است، افزود: بر اساس دستور صادره برخورد با رانندگاني كه خودرو آنها يكبار توقيف شده است، تشديد مي‌شود.

فرمانده پليس‌راه كشور به تجهيز پاسگاه‌هاي پليس‌راه و تيم‌هاي گشتي به سيستم بررسي سوابق رانندگان و وسايط نقليه اشاره كرد و به ايسنا گفت: اين سيستم كه براي نخستين بار در كشور راه‌اندازي شده است، مي‌تواند ضمن استعلام گواهينامه، تخلفات حادثه‌ساز فرد را علاوه بر سوابق گواهينامه، در پلاك خودرو نيز جست‌وجو كند كه در سال جاري با توسعه اين طرح تلاش مي‌كنيم تمامي تيم‌هاي گشتي را به سيستم‌پرتابل استعلام سوابق مجهز كنيم.

وي از ابطال گواهينامه‌هاي «ب 1 يكساله» در جاده‌ها در صورت انجام هرگونه تخلف شامل سرعت و سبقت غيرمجاز، استفاده از تلفن همراه و تخلفات حادثه‌ساز خبر داد و تصريح كرد: همچنين گواهينامه ساير رانندگان نيز در صورت داشتن بيش از 3 تخلف حادثه‌ساز در سابقه خود و انجام چهارمين تخلف، به مدت يكماه توقيف مي‌شود.

فرمانده پليس‌راه كشور با اشاره به اين كه استقرار تيم‌هاي كنترل سلامت جسمي و روحي در جاده‌هاي كشور موفقيت‌آميز بوده است، افزود: شمار اين تمي‌ها در سال جاري افزايش مي‌يابد.

اسماعيلي افزود: اين تيم‌ها نسبت به كنترل و تست اعتياد و سنجش سلامت روحي و رواني رانندگان مشكوك و رانندگاني كه اقدام به انجام تخلفات حادثه‌ساز مي‌كنند و رانندگان مشكوك به استفاده از مواد مخدر و قرص‌هاي روان‌گردان اقدام مي‌كنند و در صورت مثبت بودن نتايج آزمايشات ضمن توقيف خودرو متخلفان نسبت به معرفي آنها به مراجع قضايي اقدام مي‌شود. همچنين دفترچه كار رانندگان عمومي متخلف در اين زمينه نيز ابطال شده و اجازه رانندگي به آنها داده نمي‌شود.

فرمانده پليس‌راه كشور با اشاره به عملكرد طرح نوروزي به ايسنا گفت: از 27 اسفند ماه سال گذشته تا 16 فروردين ماه سال جاري 42 هزار و 397 خودرو متخلف توقيف شد. همچنين گواهينامه 14 هزار و 331 راننده متخلف نيز ضبط شده كه يكهزار و 580 گواهينامه «ب1» يكساله نيز ابطال شده است.

وي از انجام تست سلامت جسمي و روحي 10 هزار و 514 وسيله عمومي و يكهزار و 62 خودرو شخصي در اين مدت خبر داد و تصريح كرد: در اين مدت يك ميليون و 367 هزار و 585 وسيله نقليه اعمال قانون شد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.