تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard


مقامهای سیاسی و نظامی آمریکا به ویژه دیک چنی ، در یک حرکت هماهنگ، اتهامات بی اساس خود را علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه درباره عراق و فعالیتهای هسته ای صلح آمیز تکرار کردند.

به گزارش مهر، آمریکایی ها که بارها با هدف سرپوش گذاشتن بر ناکامی خود در عمل به وعده های داده شده به ملت عراق، ایران را به دخالت دراین کشور و دست داشتن در حملات مسلحانه متهم کرده اند؛ در پی افزایش تلفات نظامیان خود، بار دیگر تهران را به دخالت در ناآرامی های عراق متهم کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس،در پی اعلام افزایش تلفات آمریکایی ها به بیش از 4 هزار نفر در پنجمین سالگرد جنگ غیرقانونی علیه عراق، دریادار گریگوری اسمیت سخنگوی ارتش آمریکا درعراق روز گذشته همانند گذشته بدون ارائه هرگونه مدرکی ادعا کرد: موشکهایی که به منطقه الخضراء در بغداد شلیک می شود؛ در ایران ساخته شده و از سوی واحدهای سپاه پاسداران ایران در اختیار گروههای مسلح درعراق قرار می گیرد.

همگام با فرماندهان نظامی آمریکا، دیک چنی معاون رئیس جمهوری این کشور که با هدف پیشبرد پروژه "ایران هراسی" به چند کشور منطقه خاورمیانه وسرزمین های اشغالی سفر کرده؛ در گفتگو با تلویزیون "ای بی سی"، مدعی شد که برنامه هسته ای ایران، در مسیر نظامی قرار دارد . این اتهام بی اساس در حالی است که حتی سازمانهای اطلاعاتی آمریکا اخیرا در گزارشی بر ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران تاکید کرده و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بارها به این حقیقت اعتراف کرده است.

چنی که اظهاراتش حاکی از سردرگمی سرمداران کاخ سفید در برابرایران است، ادعا کرد: بدیهی است تهران در تلاش است تا برنامه هسته ای نظامی خود را با غنی سازی اورانیوم تا حد تسلیحاتی توسعه دهد.

به  گزارش مهر، سازمان برآورد اطلاعات ملی آمریکا( NIE )دوشنبه 12 آذر گزارشی را منتشر کرد که در آن به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اشاره شده و اعلام شده است که آمریکا از سال 2003 میلادی به خوبی از این مطلب آگاهی داشته است که تهران در پی تولید سلاحهای هسته ای نیست .

این در حالی است که علاوه بر تاکید ایران بر اینکه هرگز برنامه هسته ای نظامی نداشته ، حتی سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به صراحت اعلام کرد که ایران حتی پیش از سال 2003 نیز برنامه تسلیحاتی اتمی نداشته است.

چنی همچنین حماس را متهم کرد که با کمک ایران و سوریه در آنچه که وی از آن به روند صلح یاد کرد، خرابکاری می کند.

معاون بوش رئیس جمهوری آمریکا، سفر منطقه ای خود را از 17 مارس(27 اسفند 86) با دیدار از عراق آغاز کرد و در ادامه به سلطان نشین عمان، افغانستان،عربستان،فلسطین اشغالی رفت و در آخرین ایستگاه سفر خارجی خود وارد ترکیه شد.

افزایش تقابل کشورهای منطقه با ایران ، تلاش برای نزدیک کردن رژیم صهیونیستی به تشکیلات خودگردان فلسطین و کاهش بهای نفت از مهمترین اهداف سفر چنی اعلام شده بود .

یکی از اهداف سفر چنی به خاورمیانه نزدیک کردن دیدگاه کشورهای منطقه به دیدگاه آمریکا درباره ایران و تلاش برای اجرای پروژه ناکام "ایران هراسی" اعلام شد. در حالی که پیش از وی، اشخاصی مانند کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه و رابرت گیتس وزیر دفاع در اجرای چنین توطئه ای و برهم زدن روابط خوب کشورهای منطقه با ایران ناکام ماندند.

چنی در حالی این هدف را در سفر 10 روزه خود دنبال می کرد که در درون دولت آمریکا، اختلافهای زیادی درباره نحوه تعامل با ایران وجود دارد و در این میان "کاندولیزا رایس" وزیر امور خارجه و "رابرت گیتس" وزیر دفاع آمریکا در یک سوی میدان و در سوی دیگر چنی به همراه نومحافظه کاران آمریکا و لابی صهیونیستی آنها ایستاده اند. شدت این اختلافها به حدی است که در هفته گذشته شاهد استعفای دریادار "ویلیام فالون" فرمانده نظامیان آمریکایی در خاورمیانه از سمت خود بودیم.

از سوی دیگر،"کریس داد" سناتور آمریکایی و رئیس کمیته بانکداری سنای این کشور نیز از تصمیم وزارت بازرگانی این کشور برای تعلیق صادرات امتیازی شرکتهای انگلیسی به ایران استقبال کرد، شرکتهایی که به ادعای وی به طورغیرقانونی سه هواپیمای ساخت آمریکا را به ایران ارسال کرده و درصدد ارسال اقلام بیشتری نیز هستند.

داد در تلاش برای بدبین کردن افکارعمومی به مواضع اصولی و سازنده ایران در منطقه به ویژه حمایت انسانی از مبارزات مردم تحت اشغال فلسطین مدعی شد: شکی نیست که دولت ایران از تروریسم و تکثیر تسلیحاتی  حمایت می کند و ما باید هرکاری را که لازم است انجام دهیم تا از رسیدن کالا و فناوری حساس به دست آنها ممانعت به عمل آوریم.

این سناتور آمریکایی در عین حال از مقامهای انگلیسی انتقاد و آنها را متهم کرد که تلاش کافی برای ممانعت از آنچه دستیابی ایران به کالاهای حساس خواند، انجام نمی دهند.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.