تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

 
شيوه عجيب يك مرد زنداني براي كلاهبرداري از خارج زندان، يك پرونده جنجالي را تشكيل داد.

 به گزارش تهران امروز ، هشتم مرداد ماه فرماندهي پليس فرودگاه‌هاي كشور دستور پيگيري و تحقيقات در خصوص فردي را صادر كرد كه با جعل عنوان خود را سرهنگ پليس فرودگاه معرفي كرده و اقدام به خلافكاري و كلاهبرداري كرده است.

از آن زمان با دستور ويژه فرمانده پليس تحقيقات پليسي و قضايي پيرامون اين شخص كلاهبردار آغاز شد.

كارآگاهان در ابتدا هيچ سرنخي از اين فرد نداشتند و تنها تحقيقات خود را روي تماس‌هاي اين فرد متمركز كرده بودند. چون چند نفر با مراجعه به پليس اعلام كرده بودند كه اين فرد با تماس‌هاي تلفني از آنان كلاهبرداري كرده است.

با رديابي‌هاي پليسي از شركت مخابرات مشخص شد تماس‌هاي تلفني اين مرد از زندان اوين يا جايي حوالي زندان اوين است. در شاخه ديگري از تحقيقات پليسي نيز مشخص شد تماس‌ها از همان تلفن با دفاتر آگهي يكي از روزنامه‌‌هاي صبح نيز برقرار شده است در حالي كه حتي تعدادي از اين تماس‌ها مكالمه زيادي داشته است. گروهبان مژدهي افسر تجسس اين پرونده با رديابي كليه دفاتر نشر آگهي اين روزنامه توانست ردي از فرد كلاهبردار بيابد و با اين 2 فرضيه پليسي تحقيقاتي، مشخص شد مرد كلاهبردار به خاطر محكوميت در زندان اوين است.

با اين احتمال نزديك به يقين مامور تجسس پرونده در زندان اوين دنباله تحقيقات را از سر گرفت و توانست در كمتر از يك ماه فرد كلاهبردار را در زندان شناسايي كرده و براي بازجويي به دادسرا احضار كند.

به گزارش خبرنگار ما از دادسراي فرودگاه مهرآباد، ساعت 11 صبح سوم شهريورماه متهم از زندان اوين به دادسرا انتقال داده شد و همراه با افسر تجسس پرونده در جلسه دادرسي در شعبه دوم دادياري به سرپرستي قاضي شهبازي جهت تفهيم اتهام حاضر شد.

متهم در جلسه بازپرسي خود را مهران معرفي كرد. در حالي كه اين شخص در زندان به نام ديگري معروف بود. بنا به گفته مامور پرونده اين فرد اصلا شناسنامه يا كارت شناسايي ندارد و بنا به ضرورت هر بار با يك نام خود را معرفي مي‌كند.

به گزارش خبرنگار ما ابتدا اتهامات فرد كلاهبردار تحصيل مال از طريق نامشروع، اخاذي از مردم با وعده اشتغال و كلاهبرداري از شاكيان تفهيم شد.

در ادامه جلسه بازجويي متهم با اقرار و اعتراف صريح كليه اتهامات را‌پذيرفت و در خصوص نحوه كلاهبرداري گفت: حدود 6 سال قبل به اتهام كلاهبرداري و اخاذي از مردم به زندان افتاده‌ام كه در طول اين مدت اقدام خاصي در زندان نكرده بودم. اوايل ارديبهشت ماه امسال با طرح يك نقشه تازه از داخل زندان شروع به كلاهبرداري از شركت‌هاي خدماتي كردم.

نحوه كار اين كلاهبردار حرفه‌اي به اين صورت بود كه او از يك طرف با تماس تلفني با شركت‌هاي خدماتي و بنگاه‌هاي كاريابي درخواست تعدادي پرسنل شركتي به عنوان مهماندار براي فرودگاه يا كارمند شركت براي نهاد رياست جمهوري يا ساير ادارات دولتي مي‌كرد و از طرف ديگر در تماس با دفاتر نشر آگهي خود را به عنوان مدير همان شركت‌هاي خدماتي معرفي كرده درخواست چاپ و آگهي استخدام براي متقاضيان كاريابي مي‌كرد كه عمدتا همان مشاغلي را در آگهي استخدام قيد مي‌كرد كه قبلا با تماس تلفني با دفاتر خدماتي از آنان درخواست كرده بود.

در اين بين او از يك زن كه تلفني با او آشنا شده بود و هيچ وقت همديگر را نديده بودند به عنوان رابط اقدامات خلافكارانه استفاده مي‌كرد. او حتي اين زن را فريب داده بود.

به اين صورت كه پس از بازگشت از خارج در اسرع وقت با او ازدواج مي‌كند.

در ادامه اين كلاهبرداري اين مرد 40 شركت كاريابي را اغفال كردي و از آنان خواسته بود در صورت مراجعه متقاضيان كار، بايد هركدام تعدادي كارت هوشمند تلفن يا In تهيه كنند تا در سهميه‌هاي كار‌يابي شركت كنند. وي چگونگي شركت در اين سهميه‌بندي را اينگونه اعلام كرده بود كه يوزرنيم و پسورد اين كارت‌ها مشخصه شماره عضويت متقاضي كار است و مي‌بايست به رابط اين مرد اعلام شود.

بنا به اين گزارش مديران شركت‌هاي آماريابي تمام مراجعان و متقاضيان جوياي كار را به همين صورت هدايت مي‌كردند و برخي از متقاضيان و حتي مديران اين شركت‌ها براي اينكه شانس بيشتري در يافتن اين كار‌ها داشته باشند اقدام به خريد تعداد زيادي از اين كارت‌ها كه از 2 هزار تومان به بالا قيمت داشت كرده بودند.

متهم كه تا قبل از بازجويي هنوز مشخص نبود با اين شگرد عجيب چگونه به پول دست مي‌يافت در پاسخ به اين سوال گفت: پس از اينكه يوزر و پسورد اين كارت‌ها را به دست مي‌آوردم آنها را به زندانيان مخصوصا تازه وارد‌ها به قيمت بالا مي‌فروختم و از اين راه مبلغ سه ميليون تومان در همين مدت كم به دست آورده‌ام. متهم ديگر پرونده كه رابط تلفني اين مرد در بيرون از زندان بود به قاضي پرونده گفت: من بعضي از كارت‌ها را با پول خودم براي متقاضيان تهيه مي‌كردم و هيچ پولي تاكنون به من نداده است و من تنها به خاطر وعده ازدواجي كه داده بود اقدام به اين كار‌ها كردم.

لازم به ياد‌آوري است كه مهران در طول اين مدت كلاهبرداري‌ حتي يك بار نيز براي مرخصي از زندان خارج نشده است و خانواده او كه در شهرستان به سر مي‌برند نيز از اقدامات خلافكارانه او بي‌اطلاع هستند.

به گزارش پرونده، علاوه بر تعدادي از مديران شركت‌هاي خدماتي كه جزو شاكيان پرونده بودند تعدادي از مديران دفاتر نشر آگهي نيز به دليل سو‌ءاستفاده از آنان در دادسرا حاضر شده بودند.پس از شنيدن اظهارات متهم، قاضي پرونده از وي انگيزه كلاهبرداري‌هايش را جويا شد كه متهم خواست تا آن را به زبان نياورد. در پايان جلسه دادرسي متهم با قرار وثيقه 500 ميليون ريالي مجدداً راهي زندان شد تا تحقيقات به نتايج نهايي برسد.قاضي شهبازي داديار شعبه دوم گفت: اين پرونده تاكنون 10 شاكي داشته كه در بين آنان دختراني كه توسط فرد كلاهبردار فريب داده شده‌اند و مسوولان دفاتر آگهي و شركت‌هاي خدماتي به چشم مي‌خورند.شهبازي افزود: متاسفانه دفاتر نشر آگهي بدون احراز هويت و صحت و موضوع آگهي اقدام به چاپ و نشر آگهي مي‌كنند و زمينه و بستر كلاهبرداري و طرح شكايات مردمي را به وجود مي‌آورند.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.