تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

شبکه تلويزيوني TGRT ترکيه گزارش کرد، اداره اطلاعات ترکيه عليرضا عسگري ، معاون وزير دفاع سابق ايران را که در استانبول ناپديد شده بود پيدا کرده است.

به گزارش رجانيوز، اين شبکه تلويزيوني به نقل از منابع اداره اطلاعات ترکيه اعلام کرد: اداره اطلاعات ملي ترکيه عليرضا عسگري را که ماه دسامبر در استانبول ناپديد شده بود پيدا کرده است.

وي خارج از کشور تركيه به سر مي برد، ولي به دليل مسائل امنيتي کشور محل اقامت فعلي وي اعلام نمي شود.

اين گزارش حاكي است: وي تحت مراقبت قرار دارد و تهديدي براي سلامتي‌اش وجود ندارد. ماموران امنيتي ترکيه تلاش مي‌کنند که علت دقيق ناپديد شدنش را تعيين کنند.

علي رضا عسگري در دوران دفاع مقدس در سپاه كردستان فعاليت مي كرد و به دليل وزن زياد به رضا چيفتن معروف شده بود.

وي پس از پايان جنگ به سپاه قدس پيوست اما پس از چند سال به صورت ناگهاني بازنشسته و خانه نشين شد.

عسگري در دوران وزارت دفاع علي شمخاني به معاونت وزارت دفاع رسيد و پس از پايان وزارت شمخاني به همراه وي كنار رفت.

عسگري همچنين از نزديكان محسن رضايي فرمانده سابق سپاه بوده و دوران انتخابات رياست جمهوري نهم از وي به عنوان يكي از حاميان مالي رضايي نام برده مي شد.

گفتني است چندي پيش يك مقام امنيتي از طراحي سناريوي عمليات رواني مشترك سازمان هاي اطلاعاتي سيا، موساد و اينتليجنت سرويس عليه ايران خبر داد.

اين مقام امنيت گفته بود: مدتي است كه جنجالهاي تبليغاتي و عمليات رواني با هدف القاي دخالت ايران در امور كشورهاي منطقه ،القاء و بزرگنمايي خطر ايران براي كشورهاي منطقه و اروپائي و همچنين متهم نمودن جمهوري اسلامي ايران به اقدامات تروريستي،در دستور كار امپراتوريهاي خبري وابسته به نظام سلطه قرارگرفته است كه در اين راستا اخيراً سرويس‌هاي اطلاعاتي امريكا، رژيم صهيونيستي و انگليس با طراحي ربايش يك كارمند بازنشسته وزارت دفاع بنام " عليرضا عسگري " سعي دارند سناريوي عمليات رواني جديدي را ظرف چند روز آينده اجرايي كنند.

وي افزود:عليرضا عسگري كه حدوداً چهار سال قبل بازنشسته شده بود، در بهمن ماه سال جاري وارد شهر استانبول تركيه شد كه طي يك عمليات مشترك ، ربوده شده و به پايگاه اينجرليك در تركيه و سپس به يكي از مقرهاي پنهاني سازمان جاسوسي امريكا (سيا)منتقل مي گردد.

اظهارات اين مقام آگاه نشان مي‌دهد كه بر اساس اطلاعات به دست آمده، كميته مشترك اطلاعاتي امريكا، رژيم صهيونيستي و انگليس، عليرضا عسگري را به سبك زندانيان گوانتانامو و ابوغريب عراق در شرايط سخت، تحت فشارهاي روحي _ رواني و شكنجه شديد جسمي قرار داده‌اند و همه تلاش خود را براي مجبور كردن وي براي قرار گرفتن در مقابل دوربين و بيان خواسته هاي آنها، بكار بسته‌اند.

وي با اشاره به اقدام تروريستي مشابه امريكا در چند ماه گذشته، هدف اوليه از اينگونه نمايش‌هاي مضحك و نخ نما شده را فقدان سوژه هاي تبليغاتي و عمليات رواني مؤثر، تكاپو براي تحت الشعاع قراردادن و سرپوش گذاشتن بر شكستهاي مفتضحانه در عراق و لبنان و نيز عدم موفقيت اقداماتشان در برابر جمهوري اسلامي ايران ارزيابي كرد و افزود :" امپراتوريهاي خبري وابسته به نظام سلطه در چند روز گذشته با خبر سازي پيرامون پناهندگي عليرضا عسگري از يك سو سعي دارند با سرپوش گذاشتن بر اين اقدام تروريستي از مواجهه و پرسش گري افكار عمومي اجتناب ورزند و از سوي ديگر با فضا سازي تبليغي ، امكان اثر بخشي سناريوي عمليات رواني مورد نظر خود را افزايش دهند ."

اين مقام آگاه در ادامه به اهداف ديگر اين سناريوي عمليات رواني اشاره كرد و گفت: مشخص است كه در آستانه نشست بغداد،جنجال خبري نيروهاي اشغالگر در عراق با هدف كسب امتياز از ايران اجرائي گرديده است و به نظر مي‌رسد امريكا پس از ناكامي در مجاب كردن بازيگران دولتي و نهاد هاي بين المللي براي فشار و محدوديت‌هاي اقتصادي و سياسي عليه جمهوري اسلامي ايران، در صدد است با اجراي اين نمايش عمليات رواني در چند روز آينده، از يك سو شوراي امنيت و كشورهاي اروپايي را تحت تأثير اهداف خود قراردهد و از سوي ديگر ايران را وادار به مذاكره و دادن امتياز نمايد.

وي در پايان تاكيد كرد: نو محافظه كاران با وادار كردن ايران به مذاكره سعي دارند خودرا ريكاوري نموده و ضمن ترميم شكست‌ها وپيروز نشان دادن خود پايگاه اجتماعي خودرا بازسازي كنند.

 



رپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.