تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

«طي 10 ماه اول امسال، دو هزار و 38 فقره قتل در كشور رخ داد كه در مقايسه با دو هزار و 134 قتل وقوعي مدت مشابه سال قبل، آمار با كاهش قابل توجهي مواجه بوده است».

سردار سيداصغر جعفري، رئيس پليس آگاهي ناجا اضافه كرد: در اين ميان 965 فقره سرقت مسلحانه در سال جاري نسبت به يك‌هزار و 216 فقره سال گذشته و 40 فقره سرقت از بانك در مقايسه با 62 فقره سال قبل، از كاهش جرائم به‌طور كلي حكايت دارد. وي با تاكيد بر كاهش رقم مطلق جرائم مهم در كشور و افزايش ميزان كشف پليس تصريح كرد: در حال حاضر نسبت كشف به وقوع جرائم معادل 71 درصد است و اين در حاليست كه ماموران پليس در سال جاري موفق شدند، علاوه بر كشف جرائم وقوعي امسال، بخشي از جرائم رخ داده در سال گذشته را نيز كشف كنند.

سردار جعفري با بيان اينكه در سال جاري در بيشتر جرائم با كاهش قابل توجهي مواجه بوديم، به ميزان احساس امنيت در ميان شهروندان اشاره و خاطرنشان كرد: امنيت امري ذهني است، آنچه رخ مي‌دهد با آنچه واقعيت موجود است، فاصله زيادي دارد.

به گفته وي ذهني بودن امنيت يا احساس آن، نقش رسانه‌ها را نشان مي‌دهد، چرا كه وقوع جرم و انعكاس آن از طريق رسانه‌ها، به‌طور قطع يك احساس ناامني را ايجاد كرده و يا حتي توسعه مي‌دهد و بر اين اساس به دنبال آن هستيم كه آمار وقوع جرائم و در پي آن، انعكاس اخبار، وقوع جرائم نيز خود به خود كاهش يابد.

به گفته وي، در حال حاضر پليس يونيفرم پوش مساوي است با امنيت؛ يعني شهروندان تصور مي‌كنند، هر كجا پليس حضور دارد، امنيت هم لزوماً برقرار است و هر كجا كه او نيست، امنيت هم وجود ندارد. سردار جعفري با تاكيد بر اينكه پليس به ويژه پليس آگاهي به دليل جلوگيري از ضربه‌پذير بودن لزوما نبايد به صورت محسوس ديده شود، عنوان كرد: اين به معناي آن نيست كه نبايد پليس آشكار وجود داشته باشد، بلكه تاكيد بر عدم مشاهده پليس است كه در بسياري از كشورها در حال اجراست.

وي تصريح كرد: بايد شرايطي ايجاد شود كه مجرمان پليس را نبينند، اما پليس آنها را مشاهده كند، از اين رو تبديل خودروهاي فرم به خودروهاي شخصي در راستاي استفاده كمتر از يونيفرم انتظامي است، تا با اين روش ناامني براي خلافكاران بيشتر شود.

سردار جعفري در ادامه با اشاره به جرائم رخ داده از سوي مسافركش‌نماها و اقدامات پليس جهت مهار وقوع اين نوع جرم گفت: سهم مسافركش‌نماها در ارتكاب جرم از حدود 20 درصد در ابتداي سال جاري به 14 درصد در ماه‌هاي آخر سال رسيد كه اين كاهش نشان دهنده اقدامات پليسي براي آگاه‌سازي مردم و هوشياري شهروندان بوده است. وي نوعي بي‌انضباطي اجتماعي را منشا وقوع جرائم از سوي مسافركش‌نماها دانست و خاطرنشان كرد: اين بي‌انضباطي از جنس ترافيكي، تبعات و اثرات امنيتي به دنبال خود آورده است.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.