عصر ایران ـ همزمان با فعالیت نمایشگاه و تجهیزات نظامی در امارات متحده عربی که هر شش ماه یکبار برپا می شود، کشورهای عربی از تولیدات اروپایی و آمریکایی استقبال بی سابقه ای کردند.

به گزارش عصر ایران (asriran.com)، نشریه "جینز دیفنس" نوشت: در حالی این نمایشگاه تسلیحات مدرن نظامی در امارات متحده عربی برگزار می شود که کشورهای عربی حاشیه خلج فارس از وجود خطری به نام "ایران اتمی" هراس دارند و برای مقابله با حمله احتمالی این کشور، دست به خرید بی سابقه سلاح می زنند.

این نشریه افزود: معمولاً کشورهای عربی به صورت پنهانی دست به خرید سلاح های مدرن می زدند و تا به حال ارزش قرادادهای سالیانه خود را با کشورهای غربی فاش نکرده بودند اما عجیب اینجاست که امسال همه آنها به نوعی دست به افشاگری زده اند و ظاهراً قصد دارند این پیام را به ایران اتمی برسانند که در صورت بروز جنگ، همه آنها به طور همه جانبه مسلح هستند.

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان حاکم امارات متحده عربی در مورد خرید زیاد تسلیحات نظامی توسط کشورش گفت: فکر می کنم برای حفاظت از صلح نیاز به قدرت است و مردمی که قوی هستند و قابلیت دفاع از خود را دارند، همان سربازان و محافظان صلح به شمار می روند.
وی افزود: می خواهیم با تجهیز کشورمان به آخرین نوع سلاح های هسته ای مردم، مردان صلح باشیم و از بروز هرگونه ناآرامی بلند مدت جلوگیری کنیم.

گفتنی است در حال حاضر، عربستان سعودی با 21 میلیارد دلار، کویت با چهار میلیارد دلار و عمان دو میلیارد و 700 میلیون دلار خرید تسلیحات نظامی، از جمله مشتریان رکورد دار نمایشگاه نظامی امارات متحده عربی محسوب می شوند.

یک کارشناس اقتصادی در امور نظامی آمریکا به نشریه مذکور گفت: طبق پیش بینی های ما، مجموع خرید نظامی کشورهای نظیر امارات متحده عربی، کویت، عمان و عربستان سعودی تا سقف 60 میلیارد دلار در سال جاری خواهد بود که سال خوبی را برای ایران بخش نظامی ما به ارمغان خواهد آورد.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.