تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

اخبار,اخبار اجتماعی ,محیط زیست

 

اخبار اجتماعی - ابتکار: وضعیت محیط زیست ناگوار است

وی با بیان این که در حفظ و حراست از محیط زیست، سازمان محیط زیست تنها دستگاه مسول نیست افزود: این سازمان مسولیت را به دست گرفته اما باید توانمندیها متناسب با مسولیت باشد.

مدیرکل محیط زیست کشور وضعیت محیط زیست را ناگوار دانست و گفت: این وضعیت نیازمند بازنگری است.

به گزارش مهر ،معصومه ابتکار پیش از ظهر پنجشنبه در نشست با محیط بانان و کارشناسان محیط زیست مازندران در سالن کنفرانس این اداره کل اظهار داشت : قبل از شروع به کار دولت تدبیر و امید برنامه محیط زیست تدوین و تهیه شده بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور افزود: یکی از اولویتهای مهم برنامه محیط زیست دولت تدبیر و امید حکمرانی محیط زیست در کشور است.

وی با اشاره به این که وضعیت محیط زیست کشور بحرانی و ناگوار است افزود : یک بازنگری در محیط زیست کشور نشان داده که دولتهای قبل در کجا نتوانسته اند اقدامات و قوانین را به اجرا در آورند.

ابتکار با بیان این که در دولت جدید مسئولیا به این نتیجه رسیده اند که شرایط باید تغییر کند افزود : رئیس جمهور در این زمینه تدبیر و خرد را به دولت باز گرداند که  از محورای اصلی برنامه ها در این زمینه اصلاح و توانمند سازی ساختاری است که باید محیط زیست را اجرایی و عملیاتی کند.

وی با بیان این که در حفظ و حراست از محیط زیست ، سازمان محیط زیست تنها دستگاه مسول نیست افزود : این سازمان مسولیت را به دست گرفته اما باید توانمندیها متناسب با مسولیت باشد.

وی با اشاره به این که سازمان محیط زیست در سالهای اخیر از جهت توانمندی، تعداد پرسنل وضعیت معیشتی افول کرده است، تصریح کرد: این مهم در کنار توجه جدی دولت در دستور کار قرار گرفته است و رئیس جمهور پرچم دار وضعیت بهبود محیط زیست کشور است.

رئیس محیط زیست کشور تاکید کرد: یکی از خواسته های دولت در همه استانها برگزاری مدون جلسات در زمینه محیط زیست بوده است که در مدت یکسال اخیر عملیاتی نیز شده است.

معاون رئیس جمهورخاطر نشان کرد: برنامه های محیط زیست باید هدفمند بوده و در این زمینه نیز شورای راهبردی تشکیل گردد تا کارشناسان در همه سطوح برای محیط زیست برنامه خاص داشته باشند.

ابتکار گفت : قطعا یکی از جهت گیریهای ما تلاش برای ارتقاء سطح معیشتی پرسنل و محیط بانان محیط زیست است تا 35 درصد افزایش دستمزدی که در دولت قبل مطرح شد اجرایی شود.

ابتکاربا بیان این که امروز ماموریتهای محیط زیست ماموریتهای تخصصی و کارشناسی است  خاطر نشان کرد: سازمانی می تواند متعالی باشد که کارکنان آن از آموزشهای لازم و تخصصی برخوردار باشند و در جلسات بتوانند از محیط زیست منطقه خود دفاع کنند.

وی در ادامه افزود: کارکنان و محیط بانان باید توانمندیها و تخصص خود را مبتنی بر پژوهش و دانش روز بالا ببرندو پژوهش را جدی گرفته همچنین  با اساتید دانشگاهها و سازمانهای مردم نهاد در تعامل بوده و یک همکاری و نشاط متفاوتی را بادولت ایجاد کنند.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان این که مازندران یکی از پر چالشترین استانهای کشور است، تصریح کرد: همه مشکلات از پس ماند، انباشت و شیرابه زباله، آلودگی دریا و آلودگی جنگل برای این استان بحران ایجاد کرده است و ما در مرز بحران هستیم.

وی گفت: باید با یک حرکت جمعی که دولت تدبیر و امید ایجاد کرده است و با تعاول همه مدیران این فضا برای از بین بردن بحران محیط زیست فراهم گردد.

وی در ادامه افزود: همه مدیران ظرفیت انتقاد پذیری داشته باشند و یک حرکت درون زا از درون سازمان خود برای حفظ محیط زیست و خروج از بحران آغاز کنند.

معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان این که سلامت نفس برای ما بسیار مهم است افزود: ما به عنوان کارکنان دولت مامور شدیم تا وظیفه خود را انجام دهیم و در این راه نباید کم فروشی کنیم و کار را آلوده تحویل دهیم  چرا که این اصل حرکت است و سازمان انحراف از اصول را تحمل نمی کند.

وی در پایان گفت : این دوره دوره ائتلاف سازمانی در همه شاخصه ها ا و پایبندی به اصول حرفه ای کار و اخلاق است.
اخبار اجتماعی - مهر

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.