تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

 اخبار اقتصادی - خودروهای وایرلس به بازار می آیند

سالانه در تصادفات جاده‌ای جهان 24/1 میلیون نفر کشته و 50 میلیون نفر مجروح می‌شوند. همچنین رانندگان و مسافران سالانه حدود 90 میلیارد ساعت در ترافیک وقت تلف می‌کنند. این پایان دردسرهای خودرو نیست، چه آنکه در شهرهای مملو از خودرو، یک سوم بنزین مصرفی نیز برای یافتن جای پارک به هدر می‌رود.

با همه اینها اما یک تکنولوژی نوظهور، رانندگی را ایمن‌تر و پاک‌تر خواهد کرد و همچنین احتمال سرقت خودرو را کاهش خواهد داد. تکنولوژی جدید قرار است در «خودروهای مرتبط» ظهور پیدا کرده و خود را نشان بدهد، خودروهایی که البته ممکن است درنهایت به خودروهایی بدون راننده تکامل پیدا کنند.

 

اخبار,اخباراقتصادی,خودروهای وایرلس


اما «خودروهای مرتبط» به چه خودروهایی گفته می‌شود؟ پاسخ این است که این خودروها می‌توانند به صورت وایرلس (بی‌سیم) با یکدیگر و همچنین با سیستم‌های مدیریت ترافیک ارتباط برقرار کنند. از سوی دیگر، «خودروهای مرتبط» امکان این را خواهند داشت که از برخورد با عابران پیاده و دیگر خودروها اجتناب کرده و خود، جای پارک شان را بیابند.


در حال حاضر بخشی از این تحول در جریان است، اما هنوز برای کامل شدن آن، به زمان بیشتری نیاز داریم. بسیاری از خودروهای جدید هم‌اکنون مجهز به تجهیزاتی هستند که به آنها امکان می‌دهد فاصله با دیگر خودروها را حفظ و به طور خودکار در محدوده سرعت بزرگراه بمانند و جای پارک را نیز تشخیص دهند و در آن پارک کنند.

 

این در حالی است که خودروهای موردنظر، در آینده به سیستم‌های موبایل مخابرات هم متصل خواهند شد. به عبارت بهتر، با اتصال سیستم‌های موبایل مخابرات، به‌زودی همه خودروهای جدید در اروپا باید بتوانند در صورت تشخیص تصادف از طریق سنسورهایشان حوادث مربوطه را به مراکز اورژانس اطلاع دهند. هم اکنون کشور آسیایی سنگاپور در این زمینه پیشتاز بوده و برای روان کردن ترافیک در ساعات شلوغ از ابزار گوناگون استفاده می‌کند.

 

در اروپا هم بریتانیا در ایجاد «اتوبان‌های هوشمند» پیشگام است؛ در این اتوبان‌ها به منظور تسهیل تردد، محدودیت سرعت به طور مداوم تغییر می‌کند. این نوآوری‌ها سیستم کارآمدتری را ایجاد می‌کنند که از طریق آن به رانندگان خودروها درباره خطرات هشدار داده می‌شود و آنها را از مسیرهای شلوغ مطلع می‌کند. بنابراین حرکت با سرعت مطلوب جریان دارد و با کاهش ریسک تصادف، خودروها می‌توانند پشت‌سر هم و نزدیک به یکدیگر حرکت کنند.

 اخبار اقتصاد ی- دنیای اقتصادرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.