اخبار,اخبارسیاست  خارجی,سخنرانی رئیس جمهور ایران

رئیس جمهور ایران در سخنان خود در راهپیمایی 22 بهمن سعی داشت همه ایرانی ها را برای حمایت از مسئله هسته ای و مذاکرات متحد کند.

به گزارش تیک ، در خصوص سخنان روحانی در این مراسم می توان گفت این سخنان از نظر ترتیب موضوعات و نتیجه گیری نهایی بسیار حساب شده بود. روحانی زیاد روی برنامه هسته ای ایران و مذاکرات تمرکز نکرد بلکه تلاش کرد به نتیجه اشاره کند. می توان این سخنان را در سه محور اصلی دسته بندی کرد.

وی در درجه اول تلاش کرد مذاکرات هسته ای کنونی را با جنگ عراق و ایران مقایسه کند. به این معنا که این جنگ ایرانی ها را در مقابل ارتش عراق در زمان صدام با یکدیگر متحد کرد و مردم گرد رهبران خود جمع شدند. روحانی با استفاده از این تشبیه در واقع می خواست همه را به وحدت دعوت کند زیرا اهمیت این مسئله کمتر از اهمیت جنگ عراق و ایران نیست. وی همه نخبگان، احزاب و گروه های سیاسی را به اتحاد در خصوص مسئله هسته ای دعوت کرد. روحانی همچنین اشاره کرد مخالفان مذاکرات، این مذاکرات را رد می کنند و اسرائیل نیز دشمنی است که مذاکرات را رد می کند. وی در واقع می خواهد نوعی صف بندی ایجاد کند به این معنا که دولت و گروه مذاکره کننده، به دنبال وحدت و دفاع از منافع ملی کشور است و کسانی که مخالف این مذاکرات هستند از نظر روحانی از موضع اسرائیل حمایت می کنند.

در ادامه گزارش آمده است: روحانی پس از آن در محور دوم سخنان خود به صورت ناگهانی سخنان خود را به سمت مسائل و اوضاع اقتصادی و دستاوردهای اقتصادی برد. وی هنگام صحبت از پیشرفت های اقتصادی، فقط از پیشرفت های یک سال گذشته و نه دو سال گذشته صحبت کرد.

 

وی در آستانه به پایان رساندن دومین سال ریاست جمهوری خود است اما از دستاوردهای یک سال گذشته یعنی زمان آغاز مذاکرات و دستاوردهایی که در زمینه کاهش تورم و رشد اقتصادی و نقدینگی و مبادلات تجاری و فعالیت بندرها سخن می گوید و در محور سوم سخنان خود اشاره می کند همه این ها در نتیجه توافقنامه موقت موسوم به توافقنامه ژنو به دست آمده است و اشاره کرد که ایران به غنی سازی اورانیوم از طریق دستگاه های سانتریفوژ ادامه می دهد.

 

این سخنان به وضوح به این نکته اشاره دارد که مسیر مذاکرات و نتایج به دست آمده از آن می تواند به حرکت و شکوفایی اقتصادی و در نهایت تحقق اهداف روحانی و برنامه انتخاباتی وی منجر شود.


 اخبار سیاست خارجی  - تیک   رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.