مردم لیبی پس از 42 سال جرأت کردند درباره قذافی جوک بگویند

 

لیبی در شرق لیبی که چهار دهه در ترس از حکومت قذافی می زیست کاریکاتورها و جوک های بسیاری درباره قذافی مطرح می شود.

به نقل از رویترز، این کاریکاتورها و جوک ها طراحی و منتشر می شوند تا ترس و رعب مردم این منطقه از حکومت 42 ساله قذافی ریخته شود.

در شهر بنغازی مهمترین شهری که هم اکنون در اختیار مخالفان قرار دارد ، کاریکاتوری روی دیوارها کشیده شده که در آن قذافی به شکل "سوپر من" طراحی و نقاشی شده است. در این کاریکاتور، قذافی در لباس مشهور سوپر من قرار دارد ولی بر روی سینه اش به جای علامت "اس" ، علامت دلار طراحی شده است.

در کاریکاتور دیگری نیز قذافی در داخل سطل زباله طراحی شده که روی سطل زباله نیز نوشته شده است: تاریخ.

پس از 42 سال از حکومت مطلق قذافی در لیبی ساکنان شرق این کشور می گویند انتشار گسترده جوک درباره قذافی ریشه در سالیان دراز ترس از حکومت قذافی و نیروهای آن دارد.

رفتارهای عجیب و لباس های رنگارنگ و غیرمعمول قذافی و محافظان زن قذافی سوژه اولیه بسیاری از این کاریکاتور ها و جوک ها را ایجاد می کند.

در شهر بنغازی یک جوان، موهای خود را شبیه به قذافی تبدیل کرده و چتر بزرگی را در دست گرفته و در خیابان ها مشغول قدم زدن است.

همین اقدام باعث ترافیک بسیار شدیدی در خیابان های مرکزی بنغازی می شود چرا که بسیاری از شهروندان ضمن توقف خودروی خود نظاره گر این جوان می شوند. برخی دیگر هم صدای بوق خودروی خود را به صدا در می آوردند.

فاطمه الشکسی 42 ساله معلم می گوید: هم اکنون ما احساس خود را بیان می کنیم و به راحتی اظهار نظر می کنیم. قذافی نه تنها جنایت های نظامی را مرتکب شد بلکه علیه عقل و فکر ما جنایت کرد که می توان آن را جنایت های ذهنی نامید.

قذافی که هم اکنون با وجود مخالفت های گسترده مردمی، همچنان پایبند قدرت است دستور داده بود تا کتاب سبز در مدارس تدریس شود. قذافی تمامی اندیشه ها و ایده های خود را در زمینه های مختلفی در کتاب سبز گردآوری کرده است.

مردم بنغازی می گوید: اختناق آنقدر بود که سالیان سال ، همسایگان، همسران، پدران و پسران همه و همه احساس منفی خود را نسبت به قذافی از یکدیگر پنهان می کردند تا دستگاه های امنیتی از این موضوع مطلع نشوند.

هیثم العنوش 31 ساله کارمند بانک درباره قذافی می گوید: او یک دیوانه است. او از کودکی و سنین کم، مغزشویی را آغاز می کرد. این اقدامات باور کردنی نیستند ما مسلمان هستیم و قذافی پیامبر نیست بلکه یک قاتل است.

هر چند سبیل های کوتاه قذافی و علاقمندی وی به استراحت در چادر ، باعث طنز وی در صحنه های بین المللی می شد اما حکومت وی در داخل با وحشیگری بسیاری همراه بود و به هیچ وجه حاضر به پذیرش وجود مخالفان نبود.

در هفته گذشته هم مخالفان در شهر بنغازی، عروسک بزرگ میمونی را حمل می کردند که به مانند قذافی چتر در دست داشت. برخی دیگر هم عروسک موش را حمل می کردند که شبیه قذافی بود. قذافی پیش از این مخالفان و معترضین را "موش" توصیف کرده بود.

بر روی دادگاه شهر بنغازی هم این جمله طنزآمیز با حروف درشت نوشته شده است: ای قذافی از خود خجالت بکش و خود را تسلیم "شورای ملی آرایشگرها و سلمانی ها" کن...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.