تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

 

متهم فراری را شناسایی كنید

پلیس در پی دستگیری كلاهبرداری است كه با یك فقره چك سرقتی ، اقدام به خرید سكه های طلا كرده بود.

به گزارش ایسنا، ماموران كلانتری ۱۰۹ بهارستان در ساعت ۱۵:۳۰ ششم تیرماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی اطلاع پیدا کردند که جوانی با در دست داشتن یک فقره چک مسروقه به شعبه بانکی در خیابان فردوسی مراجعه کرده است که با حضور مأموران در شعبه این بانک، ارائه کننده چک مسروقه دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور جمالی، بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲۱ تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این جوان دستگیر شده گفت كه من شاگرد یک مغازه صرافی در خیابان منوچهری هستم و هیچ اطلاعی از مسروقه بودن آن نداشتم چون چک را صاحب صرافی به من داد تا آن را نقد كنم.

با توجه به اظهارات این جوان، کارآگاهان با مراجعه به صرافی مورد نظر اطلاع یافتند که این چک توسط جوانی حدود۳۰ ساله در ازای خرید سکه های طلا به صاحب صرافی ارائه شده است در نتیجه با شناسایی صاحب اصلی چک به هویت «ابراهیم. م» ۳۶ ساله وی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی مراجعه كرد.

این فرد اظهار كرد: در تیرماه سال جاری با مراجعه به یک بنگاه املاک در بلوار ابوذر، اقدام به رهن کامل یک دستگاه آپارتمان در خیابان ۲۰ متری منصور کردم و این چک را در ازای پرداخت پول رهن آپارتمان به صاحبخانه، به مدیر فروش بنگاه تحویل داده و از اتفاقات دیگر هیچ اطلاعی ندارم.

با مراجعه کارآگاهان به بنگاه املاک و آغاز تحقیقات از کارمندان و مالک بنگاه مشخص شد که مدیرفروش بنگاه اقدام به سرقت چک کرده و پس از آن نیز متواری شده است.

مالک بنگاه درباره نحوه سرقت چک به کارآگاهان گفت كه حدود یک ماه پیش از طریق درج آگهی روزنامه قصد استخدام یک مدیرفروش را داشتم كه جوانی حدود ۳۰ ساله با مراجعه به بنگاه خودش را یکی از مدیران حرفه ای در امر خرید و فروش ملک معرفی کرد و من نیز که مجذوب قدرت کلام او شده بودم ابتدا او را به صورت آزمایشی استخدام کرده و بعد از گذشت یک هفته زمانی که مهارتش را در زمینه خرید، فروش، رهن و اجاره ملک دیدم تصمیم گرفتم تا او را به عنوان مدیر فروش استخدام كنم.

مالک بنگاه افزود: پس از یک ماه از حضور این جوان به هویت «روح الله ـ ز» یک مشتری متقاضی رهن کامل یک دستگاه آپارتمان به بنگاه مراجعه کرد و «روح الله» مسئول پیدا کردن این آپارتمان و تنظیم قرارداد شد اما زمانی که او نسبت به تنظیم قرارداد اقدام کرد، پس از گرفتن چک ۲۱ میلیون تومانی و در عوض تحویل دادن آن به من به صورت ناگهانی ناپدید شد و من نیز که دیگر از پیدا کردن او ناامید شده و احتمال می دادم که او قصد خرج کردن چک را دارد، با شعبه بانکی محل وصول چک تماس گرفته و موضوع را اطلاع دادم آنها نیز مانع از نقد شدن چک شدند.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده از سوی کارآگاهان این پایگاه، گفت: با شناسایی هویت متهم متواری به نام «روح الله ـ ز» كه متولد ۱۳۵۷ است، کارآگاهان ضمن شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه مولوی، اطلاع پیدا کردند که متهم پس از خرید سکه های طلا به ارزش ۲۱ میلیون تومان از مخفیگاه خود متواری شده است.

وی اضافه كرد: با توجه به احتمال ارتکاب دیگر جرایم احتمالی و به منظور شناسایی و دستگیری متهم، دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم صادر شده است.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از کلیه شهروندانی که نسبت به شناسایی این متهم اقدام کرده و از محل های تردد یا مخفیگاه او اطلاعی در اختیار دارند درخواست می شود تا موضوع را از طریق شماره های تماس ۲۱۸۶۴۸۰۶، ۲۱۸۶۴۷۹۶ و ۳۳۱۱۶۰۳۵ در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

سرهنگ غیاثوند افزود: از کلیه مالباختگان و دیگر شکات احتمالی که از این متهم شکایتی دارند دعوت می شود تا برای طرح یا پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان ۱۵ خرداد مراجعه كنند.... / گزارش : خبرگزارى ايسنا 
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.