عدم حضور احمدی نژاد در مجلس , مطهری , احمد توکلی

 

پس از آنکه "انتخاب" برای نخستین بار از "تلاش برای عدم حضور احمدی نژاد در مجلس" به بهانه های مختلف خبر داد ، ظاهراً تلاش ها در اشکال متفاوت برای این موضوع ادامه دارد.

تنها ساعاتی پس از انتشار این خبر، پرده ها کنار رفت و تلاش ها برای "عدم حضور احمدی نژاد در محلس" عیان شد.

توکلی: بیخیال شویم، مطهری حریف احمدی نژاد نمی شود!

روز یکشنبه 7 نفر از چهره های شاخص اصولگرای مجلس مانند احمد توکلی، حسین فدایی، علیرضا زاکانی، الیاس نادران، حسین نجابت، پرویز سروری و زهره الهیان که دست بر قضا از منتقدان جدی دولت نیز محسوب می شوند در بیانیه ای خواستار لغو سوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شده اند.

این افراد تاکید کرده اند: پیشنهاد ما به همکاران گرامی سوال کننده و هیات رئیسه محترم این است که به جای طرح سوال از رئیس جمهور محترم، در همین هفته رئیس جمهور محترم به مجلس دعوت شود و نمایندگان مجلس که صدایشان پژواک گویای مشکلات فراوان مردم است با دولتمردان به گفتگو بنشینند و با تعاملی دو جانبه برای چاره جویی مشکلات واقعی اهتمام ورزند.

درهمین حال احمد توکلی دیگر منتقد جدی رییس جمهور در پاسخ به پرسش که فکر می کنید رئیس جمهور روز چهارشنبه در مجلس حاضر شود، گفت: نمی دانم؛ اما فکر می کنم اگر رئیس جمهور در مجلس حاضر شود، با صحبت هایی که می کند حاکم می شود و بعید می دانم افرادی مثل مطهری یا مصباحی مقدم حریف احمدی‌نژاد شوند. چرا که این دوستان 15 دقیقه وقت دارند و رئیس جمهور یک ساعت زمان دارد.

ابستراکسیون، کلک جدید اهالی دولت!

امروز نیز بعد از انتشار هدفمند خبر ابستراکسیون جلسه سوال از رییس جمهور برخی نمایندگان نظرشان را علنی تر دراین خصوص بیان کردند و از مخالفت با احضار احمدینژآد سخن به میان اوردند.

اما محمد دهقان که عضوهیات رییسه مجلس است , در واکنش به احتمال آبستراکسیون طرفداران دولت در جلسه سوال از رئیس جمهور اظهار داشت: در جلسه سوال از رئیس جمهور حتی اگر 145 نماینده نیز حضور داشته باشند جلسه از رسمیت خارج نمی شود چون مذاکرات جلسه مربوط به سوال از رئیس جمهور منجر به رای گیری نمی شود. ترک جلسه سئوال از رئیس جمهور به منظور از رسمیت انداختن این جلسه توهین به رئیس جمهور و مجلس است و به مصلحت نمایندگان نیست.

وی در عین حال با بیان اینکه سئوال از رئیس جمهور را در مقطع فعلی به مصلحت کشور نمی دانم، تاکید کرد: آبستراکسیون جلسه سوال از رئیس جمهور نه خدمت به دولت است نه خدمت به مجلس، این کار حرکتی غیر منطقی است مسئله سئوال از رئیس جمهور را حاشیه دار و بحرانی می کند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در صورتی که نمایندگان تا چهارشنبه از سوال از رئیس جمهور منصرف نشوند، جلسه سوال از رئیس جمهور به عنوان حق قانونی نمایندگان برگزار می شود، افزود: تنها در صورتی جلسه سوال از رئیس جمهور از رسمیت خارج می شود که تعداد نمایندگان حاضر در جلسه علنی روز چهار شنبه از 145 نفر هم کمتر باشد که این امر بعید و غیر ممکن است.

از سوی دیگر، میرتاج الدینی معاون پارلمانی دولت و معاونان پارلمانی برخی وزارتخانه ها همچنان مشغول رایزنی با نمایندگان برای جلب نظر انها به جلسه هماهنگی به جای جلسه سوال بودند والبته به موفقیتهایی هم رسیدند , چرا که اکنون به نظر میرسد , فضا را برای عدم طرح سوال از رییس جمهور مهیا کرده اندوفقط تعدادی نماینده سمج بر سوال از رییس جمهور باقی مانده اند .

بالاخره احمدی نژاد می آید یا نه؟

با این حال، هنوز کسی نمی داند احمدی نژاد بالاخره فردا (پس از بارها انصراف نمایندگان از سئوال از رییس جمهور) به مجلس می رود یا نه!

اما انچه که از شنیده های خبرنگار ما پیداست اینکه رییس جمهور چهارشنبه در مجلس برای پاسخ به سوالات نخواهد رفت،  مگر اینکه کار به نحو دیگری دنبال شده و به یک جلسه هماهنگی هدفمندی یارانه ها وبرخی موارد دیگر میان اعضای کابینه و نمانیدگان تبدیل شود!../انتخابرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.