تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard

 

 

توصيه براي خريد کفش عيد

 

 

در طراحى فضاى سبز با تركيب‏هايى از سنگ و گياه باغچه‏هاى كوچك و زيبايى ساخته مى‏شود كه بسيار زيباست. اين طرح‏ها در سال‏هاى اخير طرفدارهاى بيشترى پيدا كرده است. در اين مقاله با نحوه آرايش سنگ‏ها و گياهان و ساخت باغچه‏هاى كوچك صخره‏اى آشنا مى‏شويد.

 

تهيه و انتخاب سنگ

 

انتخاب و تهيه سنگ كار مشكلى نيست. در كنار جوى‏هاى آب قلوه‏سنگ‏ها و سنگريزه‏هاى رنگارنگ فراوانند، اما سنگ‏هاى بزرگ‏تر را بايد از اطراف شهر تهيه كنيم.

 

آماده كردن زمين

 

قبل از هر چيز زمين را كودپاشى كرده و با بيل زير و رو مى‏كنيم تا كاملاً هوا بخورد، سپس كلوخه‏ها را با چنگك خارج نموده و آن را صاف و يكنواخت مى‏كنيم، در صورت تمايل مى‏توانيم سطح باغچه را با خاكريزى بيشتر به شكل برآمده يا تپه درآوريم.

 

چيدن سنگ‏ها

 

ابتدا سنگ‏هاى بزرگ را در محلى مناسب قرار دهيد. هر قدر سنگ‏ها بزرگ‏تر باشند بايد فاصله آنها از يكديگر بيشتر شود. بعد از چند بار جابه‏جا نمودن سنگ‏ها شكل مناسب و دلخواه شما به دست مى‏آيد.

در اطراف سنگ‏هاى بزرگ (حد فاصل سنگ‏ها) قدرى خاك اضافه كنيد تا بستر مناسب براى كاشت گياهان آماده شود.

وقتى گياهان را به زمين نشانديد، قلوه سنگ‏ها و در آخر سنگريزه‏ها را در زمين پخش كنيد.

 

 

نكاتى كه در انتخاب گياه به ما كمك مى‏كند عبارتند از:

 

وسعت زمين، نور، رطوبت نسبى محيط و مقدار آب موجود.

 

وسعت زمين

 

در باغچه‏هاى بزرگ‏تر از سنگ‏هاى بزرگ بيشترى استفاده مى‏شود. هر قدر باغچه كوچك‏تر باشد، حجم سنگ‏ها كمتر و امكان استفاده از گياهان پوششىِ كوتاه بهتر فراهم مى‏شود. به طور مثال در كنار تخته سنگ‏هاى بزرگ درختچه‏هايى چون بربريس، زرشك، ماهونيا، پيراكانتا، زيتون، و كاج‏هايى چون تويا مى‏تواند مورد استفاده قرار گيرد.

 

اندازه و ارتفاعى كه گياهان در سال‏هاى بعد پيدا مى‏كنند نقش مهمى در انتخاب آنها دارد.

 

براى كنارِ سنگ‏هاى بزرگ گياهانى چون رزمارى، لاوان و بومادران كه سال به سال رشد مى‏كنند مناسبند؛ هر چند اينها هم بايد كنترل شده و به موقع هرس شوند. گياهان رونده كه خزنده‏اند و شاخه‏هايشان را به صخره‏ها و سنگ‏ها تكيه مى‏دهند، گياهان مناسبى براى كنار سنگ‏هاى بزرگ هستند. اما وقتى قرار باشد يك باغچه كوچك را طراحى كنيم طبعا ناگزيريم سراغ گياهان كوتاه‏تر برويم در اين صورت ممكن است به جاى (تويا) كه ارتفاعى معادل يك متر و نيم دارد، از (كاج اِلودى) استفاده كنيم كه ارتفاع آن حداكثر هفتاد سانتى‏متر است.

 

نور

 

مقدار سايه يا آفتاب در طول روز نقش مهمى در انتخاب گياهان دارد. در محل‏هاى آفتابگير از انواع نازهاى دايمى، آليسوم زنبق، كوكب، لاله، نرگس، تاج‏الملوك و گازانيا استفاده كنيد. اما اگر باغچه نور كافى ندارد، كاشتِ آجوكا، يولاف وحشى و هِدِراهليكس، سيپروس و پاناس‏گراس موفقيت‏آميز است.

 

سطح خاك به وسيله گياهان پوششى مانند انواع سدوم آجوكا و گياهانى از خانواده شبدر (مانند چمن دايكوندرا) به آسانى پوشيده مى‏شود. در صورت تمايل مى‏توانيد از سنگريزه‏هاى رنگى استفاده كنيد. اين سنگريزه‏ها كه معمولاً در رنگ‏هاى سفيد، آبى، قرمز يا زرد هستند، زيبايى خاصى به باغچه مى‏بخشند.

 


منبع : takmahfel

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.