اخبار,اخبار سیاست خار جی,آژانس بین‌المللی انرژی اتمی


 اخبارسیاست خارجی - بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات اخیر با ایران

در حالی که قرار است دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 هفته آینده در وین برگزار شود، آژانس بین المللی انرژی اتمی بیانیه ای را درباره گفت و گوهای اخیرش با ایران بر سر جنبه های فنی برنامه هسته ای منتشر کرده است. بیانیه ای که در آن بار دیگر ضمن اتخاذ مواضعی کلی و مبهم، درخواست همکاری بیشتر ایران با آژانس مطرح شده است.

به گزارش «تابناک»، خبرگزاری «رویترز» با اشاره به بیانیه ای که آژانس درباره مذاکرات اخیرش با ایران منتشر کرده، می نویسد به نظر می رسد که آژانس نتوانسته در مذاکرات اخیر در زمینه افزایش بازرسی ها از برنامه هسته ای ایران موفقیتی داشته باشد.

به نوشته این خبرگزاری، در بیانیه آژانس که در پی مذاکرات دو روز گذشته با ایران منتشر شده، آمده است که گفت و گوها میان دو طرف ادامه خواهد یافت. اما در بیانیه مذکور تاریخ دقیقی برای ادامه گفت و گوها تعیین و اعلام نشده است. در این بیانیه آمده است که در مذاکرات اخیر دو طرف گفت و گوهایی را درباره اجرایی کردن دو گام عملی مربوط به مسائل مورد توجه آژانس انجام داده اند و مذاکرات در این زمینه در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است: «در جریان دیدار اخیر در تهران، ایران هیچ ساز و کار جدیدی را [برای موضوع بازرسی ها] پیشنهاد نکرد. ایران و آژانس توافق کردند که بار دیگر و در زمانی که اعلام خواهد شد، با یکدیگر دیدار کنند». در همین حال، رضا نجفی، نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت و گوهای اخیر را «بسیار سازنده» خوانده است.

به هر حال، آن گونه که از متن بیاینه آژانس برمی آید، این نهاد تلاش کرده تا بار دیگر ضمن اتخاذ مواضع مبهم و کلی، مسئولیت عدم پیشرفت در گفت و گوها را به گردن ایران انداخته و بر ضرورت تأمین همه درخواست هایش در مذاکرات تأکید نماید. 

 

 اخبارسیاست خارجی -  تابناکرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.