تمامی زندانیان دیه تا ماه آینده آزاد می شوند

 

این افراد کسانی هستند که در نتیجه ارتکاب جرایم غیرعمدی، شبه‌ عمد و خطای محض به پرداخت دیه و مانند آن و کسانی به علت ارتکاب سایر جرایم غیرکلاهبرداری به پرداخت خسارت به اشخاص زیان‌ دیده محکوم شده‌اند.

معاون ستاد دیه کشور از آزادی تمامی زندانیان دیه تا ماه آینده خبر داد و افزود: سه هزار زندانی دیه در کشور وجود دارد که دو هزار نفر آنها تا کنون آزاد شده و بقیه نیز پس از پایان ماه مبارک رمضان آزاد می شوند.

محمد علی ساری اظهار داشت: زندانیان چک و مهریه در کشور هر کدام سه و 6 هزار نفر هستند که با احتساب زندانیان دیه تعدادشان به 11 هزار و 200 زندانی می رسد.

ساری اولویت اول ستاد دیه را زندانیان دیه عنوان و تصریح کرد : دیه تنها موردی است که هیچ نیت و قصد قبلی در آن وجود ندارد ولی در صدور چک یا مهریه فرد با اطلاع قبلی پرداخت مهریه را تعهد می کند و می داند که عندالمطالبه است و فردا اگر نتواند پرداخت کند به زندان می افتد به این ترتیب اولویت اول ستاد، دیه بوده و درصددیم در زمینه چک و مهریه نیز تعدادی از زندانیان را آزاد کنیم.

وی افزود : فردی که می خواهد مهریه را تعهد کند ابتدا باید فکر کند و جامعه نیز به او آگاهی بدهد.

معاون ستاد دیه کشور قانون بیمه اجباری را سبب کاهش بسیار زیاد زندانیان دیه عنوان کرد و گفت: این قانون به گونه ای پیش بینی شده است که اولا تعدد دیات را شامل می شود و اگر در یک تصادف چهار - پنج نفر هم کشته شوند این قانون آن را پوشش می دهد.

ساری یادآور شد: تسهیلات زیادی در این قانون وجود دارد که یکی از آنها بیمه نامه است و باید به عنوان وثیقه مورد قبول قاضی قرار گیرد بنابراین نیازی به آوردن وثیقه ملکی از جانب شخص نبوده و همان بیمه نامه به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار می گیرد و فرد می تواند آزاد شود.

معاون ستاد دیه کشور  افزود: با تدوین بخشنامه‌ای جدید، آیین‌نامه پرداخت وام قرض‌الحسنه به زندانیان جرایم غیرعمد ابلاغ شد و با ابلاغ این آیین‌ نامه آن دسته از زندانیان جرایم غیرعمدی که واجد دریافت وام شناخته شوند، می‌توانند با استفاده از مزایای وام قرض‌الحسنه در اقساط بلند مدت، دیون خود را پرداخت کنند.

ساری ادامه داد: این افراد کسانی هستند که در نتیجه ارتکاب جرایم غیرعمدی، شبه‌ عمد و خطای محض به پرداخت دیه و مانند آن و کسانی به علت ارتکاب سایر جرایم غیرکلاهبرداری به پرداخت خسارت به اشخاص زیان‌ دیده محکوم شده‌اند.

وی افزود: مطابق جدول مندرج در آیین‌نامه، مبلغ وام‌های اعطایی از یک میلیون تومان تا 53 میلیون و 300‌هزار تومان (دیه کامل در ماه‌های حرام) و مدت بازپرداخت آن از 20 تا 195 ماه خواهد بود...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
سایت مربوط به قیمت قطعات کامپیوتر
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه تصفیه آب خانگی
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
خرید بلیط چارتر هواپیما

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.