اخبار,اخبار اقتصادی ,حقوق بازنشستگان

 

اخبار اقتصادی - نوبخت: کاهش حقوق بازنشستگان صحت ندارد

سخنگوی دولت در خصوص برخی اخبار درباره سرطان‌زا بودن بنزین داخلی گفت: دولت سرطان‌زا بودن بنزین تولید داخل را نفی می‌کند.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران گفت: خبر برخی از رسانه‌ها مبنی بر کاهش درصدی از حقوق بازنشستگان کشور اصلا صحت ندارد.

وی افزود: این‌گونه اخبار ناصحیح فضای جامعه را از آرامش خارج می‌کند که لازم است رسانه‌ها نسبت به انتشار این اخبار توجه کنند.

نوبخت در ادامه گفت: هفته آینده قانون خدمات کشوری را به مجلس می‌دهیم تا نظر نهایی را ارائه دهند.

وی در خصوص برخی اخبار درباره سرطان‌زا بودن بنزین داخلی، گفت: دولت سرطان‌زا بودن بنزین تولید داخل را نفی می‌کند.

نوبخت در خصوص بازداشت گروه‌های تکفیری در ایران، خاطرنشان کرد: بازداشت‌ تکفیری‌ها در داخل کشور ربطی به داعش نداشت و خارجی هم نبودند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منابع پیش‌بینی شده در بودجه ۹۳ نیمه امسال ۱۰۰ درصد تحقق نیافت، اما مدیریت برای چگونگی توزیع منابع میان اعتبارات جاری و عمرانی باعث شد به هدف ما برای اتمام طرح‌های ناتمام عمرانی دست یابیم.

وی افزود: پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان حدود ۹۸ درصد است. این عدد نسبت به سال قبل بیش از ۱۱۶ درصد است.

نوبخت اظهار داشت: اعتبارات عمرانی کل ما ۵۲.۶ درصد در ۶ ماهه اول پرداخت شد که نسبت به این زمان در سال قبل ۳۳۳ درصد سال قبل است، یعنی ۳.۳ برابر سال قبل اعتبارات عمرانی دادیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ۱۲۵۶.۷ درصد بیشتر اعتبارات عمرانی نسبت به پارسال پرداخت شده و برای نخستین سال ۱۰۰ درصد اعتبارات عمرانی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه درباره مهار نرخ تورم پیش‌بینی کردیم تا پایان اسفند نرخ به ۲۵ درصد برسد، گفت: آخرین گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم سالانه ۲۰.۶ درصد بوده است.

نوبخت خاطرنشان کرد: برای رشد اقتصادی سال قبل رشد ما منفی ۱.۹ درصد بود و سال قبل آن منفی ۶.۸ درصد بود. گزارش و محاسبات ما در مراجع رسمی نشان می‌دهد در سه ماهه اول سال ۹۳ ما ۶.۱ درصد رشد نسبت به سه ماهه اول سال ۹۲ داشتیم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: هم کشاورزی و نفت و صنایع و معادن رشد مثبت داشتند، در حالی که سال قبل همه این‌ها منفی بود.

وی افزود: در گروه خدمات هتلداری و حمل و نقل و موسسات پولی و مالی در سه ماهه اول ۹۲ رشد منفی ۱.۱ درصد بود، اما در سه ماهه اول سال ۹۳، ۳.۷ درصد رسیده است.

نوبخت خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول ۹۲ در انتخابات بودیم که کشور فاقد قانون بودجه بود و براساس یک دوازدهم‌های سال ۹۱ ادامه پیدا می‌کرد و ما برای عمران پولی ندادیم و حقوق و مزایا در حد ۹۲ داده می‌شد. این ارقام خیلی نباید موجب شود که تصور کنیم اعداد بسیار بزرگی است، اما ما رشد منفی را به مثبت تبدیل کردیم و سه ماهه‌های بعدی این رشد را ادامه دهیم، پس در ۶ ماهه اول عملکرد اقتصادی دولت در رشد اقتصادی قابل قبول بوده است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: اگر همه عوامل تولید مانند سرمایه و نیروی انسانی افزایش یابد می‌توانیم رشد بیشتری درست کنیم، اما در اقتصاد، نیروی انسانی حتی در دوره رکود هم ظرفیت ندارد و قوانین ما اجازه نمی‌دهد در زمان رکود اقتصادی نیروی انسانی را اخراج کنیم، یعنی در سال گذشته نیروی انسانی در تولید، اشتغال کامل نداشتند.

وی افزود: در بحث هدفمندی یارانه‌ها متعهد شدیم غیر از آنچه برای خانوارها یارانه نقدی پرداخت کنیم، به خانواده‌های کم درآمد کمک بیشتر کنیم و در بهداشت و درمان و تولید هم کمک کنیم.

نوبخت تاکید کرد: ۶ ماهه اول مبلغ یارانه را پرداخت کردیم. در سه ماهه اول به خانوارهای کم درآمد تحت پوشش نهادهای حمایتی بسته حمایتی دادیم که ظرف امروز و فردا معلوم می‌شود که دوباره چه زمانی پرداخت صورت می‌گیرد. 

اخبار اقتصادی - تسنیم

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.