۶ روز تا پایان رمضان؛سبد کالایی به دست کارمندان و کارگران نرسید

 

 

ماه مبارک رمضان تا چند روز دیگر به اتمام می رسد و علیرغم وعده های مسئولان، سبد کالایی کارمندان، کارگران و کالابرگ همچنان بلاتکلیف هستند در حالی که قرار بود کالاهای حمایتی این دو قشر، ماه رمضان بر سر سفره مردم قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ۲۴ روز از ماه مبارک رمضان گذشت، ماهی که در ابتدای آغاز آن، وعده های زیادی برای تامین مایحتاج مورد نیاز مردم داده شد که بخشی از آنها عملیاتی و بخشی دیگر، همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند. ماهی که قرار بود در آن، بخشی از مایحتاج مورد نیاز مردم به صورت یارانه ای و در قالب سبدهای کالای کارمندی و کارگری و نیز ارایه کالا در قالب کالابرگ تامین شود، وعده ای که هنوز هم اتفاق نیفتاده و حتی اگر قرار باشد امروز، دولت منابع مالی لازم برای آن را تامین کند، این سبد به ماه رمضان امسال مردم نمی رسد، چه رسد به اینکه قرار باشد نقش تعادلی هم در تنظیم بازار داشته باشد.

این در شرایطی است که حتی تامین منابع مالی لازم برای ارایه این سبدهای کالایی به مردم در قالب مصوبه ای مورد موافقت دولت قرار گرفته است، اما از آنجا که همه چیز باید در اختصاص بودجه ها دچار مشکل شود، این سبد تا امروز که ۲۴ روز از ماه مبارک رمضان می گذرد، هنوز هم روانه منازل کارمندان، کارگران و بازنشستگان نشده است.

در واقع، اواخر تیرماه بود که وزارت بازرگانی از ارایه درخواست ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توزیع کالاهای کالابرگی در سال ۹۰ خبرداد و اعلام کرد که این درخواست مورد موافقت واقع شده و در شرف تخصیص است اما در شرف تخصیص بودن همانا و نرسیدن این سبد کالایی به دست مردم در ماه رمضان ۹۰ همانا.

همچنین قرار بر این بود که از محل کالاهای ذخیره سازی شده بتوان مشابه سال قبل، یک نوبت روغن نباتی کالابرگی و یک نوبت شکر را در قالب کالابرگ توزیع کرد که هنوز هم خبری از این کالاها نیست.

این اعتبار در شرایطی هنوز هم تخصیص نیافته است که بر اساس گفته مسئولان، اختصاص این رقم به سبدهای کالایی با دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور بوده و مورد توافق وزارت بازرگانی، سازمان هدفمندی یارانه ها و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری واقع شده است.

به هرحال، مهم این نیست که چرا این اعتبارات تخصیص نیافته، بلکه مهم آن است که این سبدهای کالایی هنوز پایشان بر خانه های کارمندان و کارگران باز نشده و هنوز که ۲۴ روز از ماه رمضان می گذرد، این وعده محقق نشد..... /  خبرگزارى مهررپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.