تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard
ترکیه برای نخستین بار در خارج از مرزهای بین المللی خود و در سودان و با هدف کشاورزی، زمین اجاره کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، وسعت زمین های کشاورزی اجاره شده در سودان 780 هزار دکامتر (هر دکامتر معادل 100 متر مربع) و مدت اجاره آن 99 سال ذکر شده است.

شبکه تلویزیونی دولتی ترکیه گزارش داد: این قرارداد با حمایت دولت و توسط بخش خصوصی ترکیه منعقد شده است و در زمین های کشاورزی اجاره شده میوه های ویژه آفریقایی، پنبه و دانه های روعنی تولید و محصولات تولیدی به ترکیه منتقل می شود.

سفیر ترکیه در سودان به این شبکه خبری گفت: سودان دارای خاک بسیار حاصل خیزی است و ترکیه در صدد است در راستای توسعه مناسبات دوجانبه با کشورهای آفریقایی، استفاده بیشتری از ظرفیت های کشاورزی سودان داشته باشد.

او گفت: سودان اعلام آمادگی کرده است که صدها هزار دکامتر از زمین های کشاورزی خود را برای سرمایه گذاری شرکت های ترکیه ای اختصاص دهد و حق استفاده از محصولات کشاورزی در این اراضی را نیز به شرکت های ترکیه ای بدهد.

در چارچوب این طرح قرار است، در مرحله نخست زمینی به وسعت 12 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی به ترکیه تخصیص داده شود. در این اراضی ترکیه به سودانی ها آموزش های کشاورزی و دامداری نیز می دهد.

شرکت های ترکیه در نظر دارند بیشتر در زمین های کشاورزی به تولید دانه های روغنی بپردازند. در کنار آن، شرکت های ترک به فعالیت های دامپروری و ماهیگیری نیز خواهند پرداخت.

بر اساس توافقات دو کشور، موافقتنامه همکاری بین بانک های مرکزی ترکیه و سودان نیز امضا خواهد شد تا شرکت های ترکیه ای بتوانند در انتقال پول و فعالیت های تجاری در سودان با مشکلی روبرو نشوند.

شرکت های ترکیه با تولید محصولات کشاورزی در سودان ضمن داشتن حق انتقال فرآورده های تولید شده به ترکیه، در زمینه صادرات از سودان به کشورهای ثالث نیز فعالیت کنند.

دولت آنکارا در سال های اخیر فعالیت گسترده ای را برای افزایش حضور سیاسی و اقتصادی و تجاری خود در آفریقا شروع کرده است و در این راستا در سال های اخیر بیش از 15 نمایندگی سیاسی در آفریقا باز کرده است.

آنکارا برای تشویق و ترغیب کشورهای آفریقایی به همکاری بیشتر با ترکیه، کمک های مالی و فنی گسترده ای را نیز شروع کرده و امکانات خوبی را برای شرکت های ترک جهت سرمایه گذاری در آفریقا پیش بینی کرده است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.