رئيس سازمان هواپيمايي كشوري از تعلل شركت‌هاي خارجي براي فروش قطعات هواپيما به ايران گلايه كرد و گفت: مجوز صادره از سوي وزارت خزانه داري امريكا تعداد كمي از هواپيماهاي فعال ايران را در بر مي‌گيرد.

به گزارش مهر، عليرضا جهانگيريان اظهارداشت: در حالي كه تقريبا سه ماه از توافقنامه ژنو مي گذرد وزارت خزانه داري آمريكا بالاخره مجوز صادرات قطعات هواپيما به ايران را تنها براي شركت هاي بویینگ و جنرال الكتريك صادر كرد اما تاكنون اجراي كامل اين بند توافق نامه، محقق نشده است.

معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به صدور مجوز وزارت خزانه داري آمريكا براي صدور قطعات هواپيما از شركت‌هاي بویینگ و جنرال الكتريك به ايران، گفت: از مدتها پيش ارتباط ميان شركت‌هاي ايران با اين شركت‌ها براي واردات قطعه انجام گرفته بود اما متاسفانه تاكنون در اين خصوص نتيجه‌اي حاصل نشده بود.

وي افزود: پيرو صدور مجوز از سوي وزارت خزانه داري امريكا براي شركت هاي بویينگ و جنرال الكتريك در خصوص صدور قطعات و انجام تعميرات هواپيماهاي ايراني ذكر اين نكته ضروري است كه براساس مفاد ماده 44 كنوانسيون شيكاگو دولت امريكا موظف به تامين ايمني پرواز هواپيماهاي غيرنظامي بوده و با جلوگيري از دسترسي ايران به اين سرويس‌هاي فني به تعهدات بين المللي خود عمل نكرده است.

جهانگيريان تصريح كرد: در ماده 44 كنوانسيون شيكاگو بر تامين بي‌خطري پرواز در امور هوانوردي تاكيد شده است همچنين ماده 4 اين كنوانسيون اعلام مي‌دارد كشورهاي عضو نبايد مقاصدي را كه با اين كنوانسيون منافات دارد عليه هواپيمايي كشوري بكار ببرند بنابراین استفاده دولت امريكا و دولت‌هاي غربي از حربه تحريم در صنعت هواپيمايي به عنوان ابزار سياست خارجي در تعارض كامل با اين ماده است.

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري گفت: ضمنا مجوز صادره از سوي وزارت خزانه داري امريكا تعداد كمي از هواپيماهاي فعال ايران را در بر مي‌گيرد و اين امر بيانگر تعلل شركت هاي امريكايي بر خلاف توافقات ژنو علي رغم صداقت كشور ايران است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.