تاريخ : | | نویسنده : 24giftcard
رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که کیفیت و سلامت تولید سوسیس و کالباس نگران کننده نیست گفت: در زمینه تولید این محصول فرآیندهای مختلفی انجام می شود که از نظر ایمنی و سلامت تولید مشکلی وجود نداشته باشد.

ˈرسول دیناروندˈ در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه سوسیس و کالباس کالری زیادی دارد و مصرف بیش از اندازه و مستمر آن موجب چاقی می شود گفت: سوسیس و کالباس نباید به تغذیه اصلی مردم تبدیل شود.

وی گفت: باید خانواده ها از مصرف سوسیس و کالباس به وی‍‍‍‍ژه در بین کودکان پرهیز کنند و در بزرگسالان نیز نباید غذاهای آماده جزو غذای اصلی آنها به شمار آید.

وی اظهار داشت: متاسفانه با تغییر شیوه زندگی خطرات بزرگی در حوزه تغذیه مردم را تهدید می کند.

دیناروند درباره شایعات تولید نامناسب و غیربهداشتی سوسیس و کالباس در کشور افزود: وزارت بهداشت در خصوص ورود مواد پروتئینی به کشور با مشکلاتی مواجه است که این امر شامل سوسیس و کالباس نیز می شود.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: سازمان غذا و دارو با انعقاد تفاهم نامه ای با دامپزشکی و سازمان استاندارد درباره واردات مواد پروتیئنی اقدامات خوبی را انجام داده است که امیدواریم به سمت اصلاح این معضل پیش رویم تا بخش زیادی از نگرانی های مردم برطرف شود.

وی افزود: میزان گوشت موجود در سوسیس و کالباس باید حداقل 50 درصد، چربی آن حداکثر 20 درصد و میزان مواد نشاسته ای موجود در آن کمتر از هشت درصد باشد.

دیناروند گفت: در ایران بیش از 50 نوع سوسیس و کالباس تولید می شود که اختلاف آنها نیز بیشتر به خاطر درصد گوشت، نوع گوشت، ادویه، میزان و نوع چربی و آب افزوده شده است.

وی گفت: مصرف سوسیس و کالباس در حد متعادل و در صورت تهیه از کارخانه های معتبر، آسیبی به سلامت مصرف کنندگان نمی رساند.

مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت پیش از گفته بود: بر اساس آخرین آمار بررسی تغذیه کشور که با هدف ریشه کنی سوء تغذیه ایرانیان انجام شده است، 63 درصد جمعیت مورد مطالعه در تهران چاق و اضافه وزن دارند.

ˈمرتضی صفوی ˈ اظهار داشت: 24 درصد فشار خون، 54 درصد اختلالات چربی خون و 11 درصد نیز دیابت دارند که مهم ترین علل بروز آنها گرایش به مصرف زیاد غذاهای فست فود، عدم تحرک و جایگزین شدن سوسیس و کالباس به جای نان و پنیر است.

وی تصریح کرد: کارخانه ها ی تولید این محصولات برای این که وضع ظاهری کالباس را مناسب کنند از نیترات استفاده می کنند تا آنها به رنگ های صورتی و قرمز درآیند و معمولا فرآورده هایی که نیترات کمتری دارند مرغوب تر هستند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.