مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد: حادثه غرق شدن چند نوجوان در استان مازندران ارتباطی به آموزش و پرورش البرز ندارد.

به گزارش فارس، روز سه‌شنبه دفتر خبرگزاری فارس از استان مازندران به نقل از رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی این استان از غرق شدن شش دانش‌آموز در دریای مازندران خبر داد.

در این خبر فرزاد بزرگی از غرق شدن 9 جوان در دریای شهرستان نور خبر داده و وی با اشاره به اینکه ظاهرا افراد غرق شده در قالب یک اردوی 80 نفره دانش‌آموزی از کرج به مازندران آمده بودند، تصریح کرد: این دانش‌آموزان در سواحل ایزدشهر شهرستان نور در ساحل شهرک پزشکان برای شنا به دریا رفته بودند.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی مازندران با اعلام اینکه 30 نفر از اعضای این گروه برای شنا کردن به دریا رفتند، افزود: زمانی که یکی از این افراد به دلیل آشنا نبودن به فن شنا دچار حادثه غرق‌شدگی می‌‌شود، 9 نفر از اعضای شرکت‌ کننده در این اردو برای نجات دوست خود به دریا می‌روند که از این بین شش نفر غرق می‌شوند و فوت می‌کنند.

بزرگی با بیان اینکه اورژانس موفق به نجات سه نفر از این افراد می‌شود، ابراز داشت: حال این افراد نیز مساعد نیست.

وی از انتقال سه نفر از حادثه‌دیدگان به بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان نور خبر داد و اذعان داشت: تاکنون جنازه شش نفر از غرق‌شدگان از دریا بیرون کشیده شده و جستجو برای نجات اجساد دو قربانی این حادثه نیز ادامه دارد.

بزرگی، گروه سنی شرکت‌کنندگان این اردو را 17 تا 18 سال عنوان کرد.

* واکنش آموزش و پرورش البرز به اظهارات رئیس مرکز اورژانس مازندران


در همین رابطه حمیدرضا آقاصفری مشاور مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان البرز به فارس گفت: متاسفانه با خبر شدیم که تعدادی از شهروندان کرجی در استان مازندران دچار حادثه شدند که این خبر نگرانی‌هایی را برای جامعه فرهنگیان استان البرز و شهرستان کرج ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: بلافاصله تحقیقات لازم مبنی بر اینکه افراد حادثه دیده متعلق به کدام اردوی آموزش و پرورش البرز بودند، انجام و در نهایت مشخص شد که این افراد هیچ ارتباط با اردوهای آموزش و پرورش این استان ندارند.

آقا صفری افزود: متاسفانه منابع خبر از واژه دانش‌آموز که یک واژه حقوقی است،‌ استفاده کرده و نگاه‌ها را به آموزش و پرورش برگردانند و این در حالی است که این وزارتخانه و ادارات کل استانی در اردوهای خود تمام موارد ایمنی را لحاظ کرده و در اردوهای شمال و یا جنوب کشور تنها از محیط‌هایی برای شنا استفاده می‌کند که در قالب طرح سالم‌سازی دریا بوده و نجات غریق داشته باشد.

وی افزود: افرادی که در قالب این اردو به استان مازندران رفته بودند، از طریق یک موسسه در منطقه حیدرآباد کرج اعزام شده و اردوی فوق هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش نداشته است.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز تاکید کرد: ما با بازماندگان حادثه‌‌دیدگان ابراز همدردی می‌کنیم و به طور قطع اگر لازم باشد،‌ حمایت لازم نیز از خانواده‌های آنها خواهیم داشت، اما باید تاکید کنم که استفاده از واژه دانش‌آموز در این خبر از سوی منبع خبر که رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان مازندران بوده، صحیح نیست.

آقاصفری افزود: ممکن است برای یک نوجوان 15 سال در خیابان حادثه‌ای رخ دهد، به طور قطع این نوجوان در این سن محصل است و اگر بگوییم حادثه برای یک دانش آموز فلان مدرسه رخ داده، بار حقوقی زیادی را متوجه آموزش و پرورش کرده‌ایم که صحیح نیست.

وی در پایان تاکید کرد: به هر حال امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم و از خانواده‌های دانش‌آموزان نیز می‌خواهیم که برای اعزام فرزندان خود به اینگونه اردوها، حتما جوانب مختلف را مد نظر قرار داشته و پیش از کسب اطلاع از اعتبار موسسه که اردو را برگزار می‌کند، هرگز دست به چنین اقدامی نزنند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.