فارس: رئیس شورای مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینکه 590 زلزله از ابتدای سال تاکنون استان تهران را لرزانده است، گفت: قریب به 205 زلزله کمتر از 2 ریشتر بوده است.

مرتضی تمدن در حاشیه جلسه شورای مدیریت بحران استان تهران در جمع خبرنگاران درباره فعال‌ شدن آتشفشان کوه دماوند اظهار داشت: مدت‌ها است بحث رفتارسنجی دماوند مطرح است و چون این کوه در نزدیک استان تهران واقع شده رخدادهای آن بسیار مهم است.

وی ادامه داد: سنجش مداوم میزان فعالیت‌های کوه دماوند بسیار مورد نیاز است، دانشگاه تهران و زمین‌شناسی در این خصوص ورود پیدا کردند.

تمدن با اشاره به اینکه 13 ایستگاه رفتارسنجی در اطراف کوه دماوند در حال احداث است، گفت: در جلسه شورای امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که تعداد ایستگاه‌های رفتارسنجی باید افزایش یابد و این موضوع نیازمند تأمین بودجه است.

استاندار تهران بیان داشت: در حال حاضر چند دستگاه در حال بررسی میزان تراوش‌ گازهای کوه دماوند به صورت لحظه به لحظه هستند.

تمدن به دیگر مصوبات جلسه امروز اشاره کرد و گفت: مدیریت بحران قریب به 370 میلیارد تومان ماشین‌آلات مختص بحران خریداری و به دستگاه‌های مربوطه واگذار کرده است.

استاندار تهران با اشاره به اینکه 17 نقطه اسکان اضطراری در استان و شهر تهران در حال احداث است، گفت: امروز در شورای مدیریت بحران احداث 5 سایت اسکان اضطراری دیگر نیز در شهر تهران تصویب شد که مدیریت بحران شهر تهران باید برای این سایت‌های اسکان جانمایی کند.

تمدن افزود: از ابتدای سال تاکنون قریب 590 زلزله در استان تهران به وقوع پیوسته که قریب به 205 زلزله کمتر از 2 ریشتر بوده است.

رئیس شورای مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه قریب به 6 هزار هکتار بافت فرسوده در تهران  وجود دارد، گفت: باید نسبت به نوسازی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده هر چه سریعتر اقدام کرد.

وی به مقاوم‌سازی بیمارستان‌های شهر تهران اشاره کرد و گفت: 11 مرکز بیمارستانی بزرگ در طول سالهای گذشته و امسال مقاوم‌سازی شده است و 85 درصد از بیمارستان‌های استان تهران نیز باید گسترش و مقاوم‌سازی شوند.

تمدن به مقاوم‌سازی مدارس استان تهران نیز اشاره کرد و گفت: تمامی مدارسی که در لیست مدارس فرسوده وجود دارند در اولویت مقاوم‌سازی هستند و تاکنون تعداد زیادی از این مدارس مقاوم‌سازی شده‌اند به صورتی که آمار مقاوم‌سازی مدارس در دولت‌های نهم و دهم بیش از دیگر دولت‌هاست.

وی درباره افزایش آلودگی هوای شهر تهران گفت: در صورتی که شاخص‌های آلودگی هوا افزایش یابد و چاره‌ای جز تعطیلی نداشته باشیم این کار را انجام می‌دهیم.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: طرح‌های توسعه زوج و فرد کردن خودروها و تعطیلی مدارس ابتدایی شهر تهران موجب کاهش آلودگی هوا نسبت به روزهای گذشته شده است.

خطوط انتقال بنزین در تهران فرسوده است

تمدن در پاسخ به فارس مبنی بر خطوط فرسوده انتقال بنزین در سطح شهر اظهار داشت: تعداد زیادی از مخازن بنزین در تهران در نقاط مختلف شهر وجود دارد و از سطح شهر به مخازن منتقل می‌شود.

استاندار تهران ادامه داد: خیلی از این مخازن فرسوده شده‌اند و باید هر چه سریعتر نسبت به نوسازی و تعویض آنها اقدام شود بنابراین باید مدیریت شهری در این زمینه ورود پیدا کند و نسبت به تعمیر لوله‌ها اقدام کند.

تمدن تأکید کرد: تا قبل از اینکه حادثه‌ای در این خصوص به وجود بیاید باید همه با هم کمک و نسبت به پیشگیری اقدام کنند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.