تازه‌ترین آمار گمرک ایران حاکی از آن است که فلزات گرانبها گران‌قیمت‌ترین کالای صادراتی کشور در هفت ماهه سال 1391 بوده است.

به گزارش ایسنا، براین اساس در هفت ماهه سال جاری 6074 کیلوگرم "فلزات گرانبها حتی آبکاری شده یا روکش شده یا پوشش شده با فلزات گرانبها" به ارزش 623 میلیون و 362 هزار و 740 دلار از کشور صادر شد. طلاجات یا نقره جات از نقره به صورت ملیله کاری، صنایع دستی نیز یکی دیگر از گران‌قیمت‌ترین کالاهای صادراتی کشور در سال جاری بوده است. به طوری که در هفت ماهه امسال فقط 11 کیلوگرم از این کالا به ارزش 107 هزار و 200 دلار از کشور صادر شد.

دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب، انواع پودر زغفران در بسته‌بندی کمتر از 10 گرم آماده برای خرده‌فروشی و انواع پودر زعفران در بسته‌بندی 30-10 گرم آماده برای خرده‌فروشی نیز از دیگر کالاهای گران‌قیمت صادراتی کشور محسوب می‌شوند. در هفت ماهه امسال 37 کیلوگرم دستگاه‌های محرک ماهیچه قلب به ارزش 154 هزار و 595 دلار، 961 کیلوگرم انواع پودر زغفران در بسته‌بندی کمتر از 10 گرم آماده برای خرده‌فروشی به ارزش سه میلیون و 912 هزار و 205 دلار و 2679 کیلوگرم انواع پودر زعفران در بسته‌بندی 30-10 گرم آماده برای خرده‌فروشی به ارزش 9 میلیون و 921 هزار و 780 دلار از کشور صادر شد.

از دیگر کالاهای گران‌قیمت صادراتی کشور می‌توان به محصولاتی مانند فیروزه طبیعی کار نشده، زعفران آماده برای خرده‌فروشی در بسته‌بندی کمتر از 10گرم، انواع زعفران در بسته‌بندی 30-10 گرم آماده برای خرده‌فروشی، فیروزه مصنوعی کار نشده، ترکیبات غیرآلی یا آلی از فلزات خاکهای کمیاب، خاویار و بدل خاویار، اشیا دست ساز از استخوان و صدف با نقاشی، پروتزهای دندان و اجزا و قطعات دوربین تلسکوپ‌های اپتیکی و دستگاه‌های نجومی غیر رادیویی اشاره کرد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.